Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Drzewa chronią

W piśmie „Environment International” ukazała się praca badaczy z University of Exeter, z której wynika, że drzewa w miejscach o wysokim zanieczyszczeniu powietrza zmniejszają liczbę hospitalizacji z powodu astmy.

Od dawna wiadomo, że drzewa usuwają zanieczyszczenia powietrza, ale też są źródłem pyłków i związków zapachowych, które nasilają astmę. Pośrednio wpływają też na podnoszenie stężenia szkodliwych cząstek przez zapobieganie rozproszeniu ich przez wiatr. Z analiz wynika jednak, że zieleń w przestrzeni miejskiej ma jednoznacznie pozytywny wpływ na jakość powietrza. Każde z 300 drzew na kilometr kwadratowy powodowało spadek liczby przypadków hospitalizacji z powodu astmy o 50 na 100 tys. mieszkańców w ciągu 15 lat.

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji