Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Rzecznik prasowy księży marianów o upomnieniu ks. Bonieckiego

"Wypowiedzi muszą być absolutnie jednoznaczne i nie pozostawiające wątpliwości, nade wszystko, jeśli dotyczą spraw, co do których stanowisko Kościoła jest jasne".

W środę władze zakonne Polskiej Prowincji Księży Marianów upomniały ks. Adama Bonieckiego MIC w związku z jego wypowiedziami medialnymi. W czwartek rano zgromadzenie opublikowało na swojej stronie internetowej komunikat w tej sprawie, podpisany przez ks. Piotra Kieniewicza MIC - rzecznika prasowego zakonu, który można przeczytać TUTAJ.

O powodach upomnienia rozmawialiśmy z ks. Kieniewiczem. Publikujemy jego komentarz w tej sprawie:

  Rozmowa przełożonego prowincji z ks. Adamem Bonieckim miała miejsce w dniu wczorajszym. Powodem interwencji były owoce wypowiedzi medialnych ks. Bonieckiego, którymi są kontrowersje, podziały wśród wiernych i brak jedności. Problemem jest niejednoznaczność i brak klarowności tych wypowiedzi, pozwalającą na taką ich interpretację, że owocuje ona podziałami, gniewem i wzajemną wrogością między ludźmi. Każdy kapłan jest powołany przede wszystkim do głoszenia Ewangelii i musi brać odpowiedzialność za skutki swoich wypowiedzi. Szczególnie jest to ważne, kiedy wypowiada się w mediach, które opatrując je swoim własnym komentarzem, ustawiają w pewien sposób ich odbiór. W takich sytuacjach wypowiedzi muszą być absolutnie jednoznaczne i nie pozostawiające wątpliwości, nade wszystko, jeśli dotyczą spraw, co do których stanowisko Kościoła jest jasne. A takich spraw dotyczyły ostatnie wypowiedzi księdza Bonieckiego

« 1 »

Zobacz także

  • Stan Poznań
    09.11.2017 20:39
    Po doświadczeniach wieloletnich udziela się człowiekowi z ugruntowaną (choćby wiekowo!) świadomością... upomnienia (!). Czy to poważne? Czyżby nie wiedział co czyni, czy kpi sobie z zakazu? Przedziwne, dlaczego miał zgodę na pisanie w "Tygodniku Powszechnym"? Ten "katolicki" tygodnik jest na specjalnych prawach, niezgodnych z wytycznymi KEP?
    doceń 5

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama