Nowy numer 48/2023 Archiwum

To nie jest matura!

Bierzmowanie ma być punktem wyjścia, a nie dojścia. Startem, a nie zakończeniem formacji. To nie jest, jak często powtarzamy, żaden sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. O tym będzie IV Kongres Nowej Ewangelizacji.

Wielokrotnie zastanawialiśmy się na łamach „Gościa Niedzielnego”, co zrobić, by bierzmowanie nie myliło się młodym z… ostatnim namaszczeniem i „krzyżykiem na drogę”. By było sakramentem mocy, a nie pożegnaniem z Kościołem grupy znudzonych gimnazjalistów.

Dostępne jest 2% treści. Chcesz więcej? Zaloguj się i rozpocznij subskrypcję.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Marcin Jakimowicz

Dziennikarz działu „Kościół”

Absolwent wydziału prawa na Uniwersytecie Śląskim. Po studiach pracował jako korespondent Katolickiej Agencji Informacyjnej i redaktor Wydawnictwa Księgarnia św. Jacka. Od roku 2004 dziennikarz działu „Kościół” w tygodniku „Gość Niedzielny”. W 1998 roku opublikował książkę „Radykalni” – wywiady z Tomaszem Budzyńskim, Darkiem Malejonkiem, Piotrem Żyżelewiczem i Grzegorzem Wacławem. Wywiady z tymi znanymi muzykami rockowymi, którzy przeżyli nawrócenie i publicznie przyznają się do wiary katolickiej, stały się rychło bestsellerem. Wydał też m.in.: „Dziennik pisany mocą”, „Pełne zanurzenie”, „Antywirus”, „Wyjście awaryjne”, „Pan Bóg? Uwielbiam!”, „Jak poruszyć niebo? 44 konkretne wskazówki”. Jego obszar specjalizacji to religia oraz muzyka. Jest ekspertem w dziedzinie muzycznej sceny chrześcijan.

Czytaj artykuły Marcina Jakimowicza