Nowy numer 25/2018 Archiwum

Czasem wystarczy niewiele

Już około 100 tys. darczyńców wspiera budowę Wotum Narodu. Dzięki nim udało się doprowadzić do otwarcia. Ale do ukończenia świątyni wciąż daleko.

Bardzo się cieszę, że Świątynia Opatrzności Bożej rośnie na chwałę Bożą oraz dla przyszłych pokoleń. Ile będę mogła, będę wspierać swoim wdowim groszem to dzieło – deklaruje pani Eugenia z Rokitna. Nie ona jedna.

Grono członków Wspólnoty Providentia Dei powiększa się każdego miesiąca. Bez darczyńców Wotum Narodu w Wilanowie czekałoby na realizację kolejne pokolenia. A może nie powstałoby nigdy?

Dzieło podjęte przez kard. Józefa Glempa, prymasa Polski, kontynuowane jest dzięki odważnej decyzji jego następcy, kard. Kazimierza Nycza, który powołał do życia Centrum Opatrzności Bożej. Niewielki zespół Centrum nie tylko doprowadził do otwarcia świątyni, ale nieustannie podtrzymuje kontakt z darczyńcami.

– Ich głęboka wiara i świadectwo życia upewnia nas, że to sanktuarium jest niezwykle wyczekiwane i potrzebne jako miejsce dziękczynienia za opatrznościowe wydarzenia w życiu narodu, ale także, a może przede wszystkim, za życiu każdego z naszych ofiarnych przyjaciół – mówi Piotr Gaweł, prezes Centrum Opatrzności Bożej, dodając, że w każdej chwili można dołączyć do wspólnoty darczyńców, składając Akt Dziękczynienia i Zawierzenia Opatrzności Bożej osobiście lub za pośrednictwem poczty.

– Zachęcam wszystkich wiernych do włączenia się do tej szczególnej wspólnoty. Ta świątynia to Wotum Wdzięczności wszystkich Polaków, to nasze wspólne zobowiązanie, dlatego proszę, by każdy z nas dołożył swoją cegiełkę do budowy tego dzieła – apeluje kard. Kazimierz Nycz.

gr

Papież o Świątyni Opatrzności Bożej

{body:BRB}JAn PAWEł II{/body:BRB} – Na Polach Wilanowskich pobłogosławiłem teren pod budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Za chwilę poświęcę kamień węgielny. Niech ta świątynia stanie się miejscem szczególnego dziękczynienia za wolność ojczyzny. Modlę się, by żadne bolesne doświadczenie nie zakłóciło tego dziękczynienia, na które czekaliśmy 200 lat..

podczas Mszy św. na placu Piłsudskiego, 13 czerwca 1999 r

« 1 »
oceń artykuł

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji