Nowy numer 46/2018 Archiwum

To jest prawdziwy skarb

Ja jestem drogą i prawdą, i życiem.  J 14,6 

Jezus powiedział do swoich uczniów: „Niech się nie trwoży serce wasze. Wierzycie w Boga? I we Mnie wierzcie. W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przybędę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. Znacie drogę, dokąd Ja idę”.

Odezwał się do Niego Tomasz: „Panie, nie wiemy, dokąd idziesz. Jak więc możemy znać drogę?”

Odpowiedział mu Jezus: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie”.


Trudno wyobrazić sobie świat bardziej podzielony i pogrążony w chaosie niż jest teraz. Jedyny Bóg przestał być Jedynym Bogiem. Stał się jedną z wielu dostępnych idei. W centrum jest teraz… człowiek. Bo to człowiek ma wiedzieć najlepiej, co jest dobre, a co złe. I jak uczynić swoje życie szczęśliwym. Koncepcja, w której to Bóg jest w centrum, a my padamy przed Nim na kolana, wydaje się skrajnie anachroniczna. Mamy tylu bogów, że łatwo się w tym wszystkim pogubić. I wygląda mi to na celowe działanie. Jakby komuś zależało, byśmy nie odkryli prawdziwego skarbu – Jezusa. W zamian oferuje się nam pieniądze, karierę i piękne ciało. Albo innych bogów, którzy temu Jedynemu robią konkurencję. O wyjątkowości i autentyczności chrześcijaństwa można czytać i słuchać godzinami. Trudno z tym dyskutować. Nie ma wielu prawd. Z samej natury może być tylko jedna. Jest tylko jeden Bóg. Choć do Rzymu prowadzą wszystkie drogi, do Boga jest tylko jedna. Jezus Chrystus. Jedyna droga, prawda i życie.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • mee...
  02.11.2017 11:41
  Wierzysz w Boga...jezeli wierzysz, to wierzysz tez w Syna, ktorego Bog poslal na ziemie. Od czasu gdy Bog tworzyl ziemie ( Rodzaju 1 w dol ) poprzez Swego Ducha, poprzez plonacy krzak do dzis nikt Boga nie widzial, kto widzial Syna - byl u Chrystusa stop, tam w bieli i jasnosci, byc moze po drugej stronie firmamentu ten wie, ze byl u samego Boga...wiara w Boga nie istnieje bez Syna, tak tez, kto w Syna wierzy, wierzy w Boga i Ducha, ktory jest Bogiem w sobie, ktory sie nie dzieli, a jest w Synu i Duchu oraz w Slowie.
  doceń 1
 • mee...
  02.11.2017 15:02
  ...gdy nawet przeminie pierwsze niebo i ziemia w zyciu wiecznym - stworzenie nie bedzie w stanie ujrzec Stworzyciela wszelkiego...ale bedzie Boga czulo przez Ducha, slyszalo przez Slowo i widzialo w Chrystusie.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy