Nowy numer 42/2019 Archiwum

Klub PiS powiększył się o dwie posłanki

Powstaje nowe ugrupowanie polityczne - Partia Republikańska, które będzie współtworzyć - wraz z PiS, Solidarną Polską i Polską Razem - Zjednoczoną Prawicę - poinformowała w środę posłanka Anna Siarkowska (koło Republikanie). Dwie posłanki koła Republikanów wejdą do klubu PiS.

"Szanowni państwo, drodzy Republikanie, mamy dla was bardzo dobrą wiadomość - po wielu latach angażowania się w różne ruchy polityczne, środowisko republikańskie wreszcie będzie zjednoczone. Środowisko republikańskie tworzy własną partię polityczną" - powiedziała Siarkowska na konferencji w Sejmie.

Jak podkreśliła, tym, co będzie warunkowało sukces nowej formacji - Partii Republikańskiej - to m.in. fakt, iż będzie ona współtworzyć Zjednoczoną Prawicę (obecnie to PiS, Solidarna Polska i Polska Razem).

Na konferencji Republikanów obecny był także szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki, który poinformował, że dwie posłanki koła Republikanów dołączą do jego klubu. "To są dobre wiadomości - po pierwsze Zjednoczona Prawica poszerza się o nowe środowisko, po drugie - co bardzo nas cieszy - klub parlamentarny PiS powiększa się o dwie panie posłanki. Bardzo serdecznie i z radością witamy panie w naszym klubie" - podkreślił Terlecki.

Klub PiS liczył dotąd 234 posłów. Koło Republikanie składa się z trzech posłanek: Anny Siarkowskiej, Małgorzaty Janowskiej oraz Magdaleny Błeńskiej. Do klubu PiS mają dołączyć: Siarkowska i Janowska.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Fryderyk
  20.09.2017 14:25
  Czasem Pan Bóg odbiera człowiekowi rozum. Mnie odebrał 23 października 2005 r., kiedy zagłosowałem na Lecha Aleksandra Kaczyńskiego. Dzięki temu stałem się nieumyślnym współsprawcą katastrofy w ruchu lotniczym (art. 173 § 4. KK) w dniu 10 kwietnia 2010 r. Gdybym ja i pozostałych 8 257 467 osób zagłosowało za innym kandydatem 96 pasażerów feralnego tupolewa żyłoby do dzisiaj, albo zmarło w inny sposób.
  doceń 13
 • JAWA25
  20.09.2017 19:18
  czy ta zmiana klubu (ordynacja wyborcza zezwala na takie rzeczy?) jest tak ważna by tu o niej pisać?
  doceń 7
 • gosc
  21.09.2017 14:49
  Brawo. Pochwalam wszelkie inicjatywy, które zapobiegną powrotowi do władzy antypolskiej tzw opozycji. Uważać należy przy wyborach samorządowych - tu ani PO ani Nowoczesna ani PSL nie będą pod swoimi szyldami - uważajcie i wyautujcie tych szkodników z samorządów. NO CHYBA, ŻE CHCECIE W KAŻDEJ GMINIE OBÓZ UCHODZCÓW
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL