Nowy numer 04/2020 Archiwum

Biskupi zachęcają Polaków do uczestnictwa w Różańcu do Granic

Sekretariat Konferencji Episkopatu Polski wydał specjalny komunikat w sprawie inicjatywy Różaniec do Granic.

Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie.

Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskim dzieciom orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie Różaniec.

Szczególną sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do Granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej przez osoby zebrane wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to – zebrani na granicach naszej ojczyzny – o jednej godzinie odmówimy cztery części Różańca.

Prosimy wszystkich wiernych, aby licznie włączyli się w tę inicjatywę. Módlmy się wspólnie: duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci.

Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski.

Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach i ulotkach dostarczonych do parafii.

Warszawa, 20 września 2017 r.

BPKEP                                             

 

 

 

 

« 1 »
 • gosc
  20.09.2017 16:52
  Czy jest jakaś szczególna intencja tej modlitwy różańcowej?
  doceń 2
 • JAWA25
  20.09.2017 19:16
  Polaków bez względu na wyznanie? Znów prywatne objawienia?
  doceń 3
 • gość
  20.09.2017 20:16
  Proszę aby wierzący obudzili się!dobrze powiedziano- dajmy czas Bogu! nie trapmy się wypełnianiem czasu przez swe nagminne obowiązki...Bóg sam wystarczy!Modlitwa gdy będziemy rozważać tajemnice Boże jest poddaniem się woli Boga.To nasze spotkanie z Bogiem- nie na ledwo zmęczona chwile dnia ale pół dnia dane Bogu!
  doceń 1
 • Zet
  21.09.2017 08:59
  Anno Panno, porzuć te spiskowe teorie. Wspólnoty katolickie zakładają fundacje i stowarzyszenia, bo muszą. W innym wypadku ich liderzy byliby słusznie oskarżeni o niejasne przepływy finansowe. Nie wszystko da się podpiąć pod działalność parafialną, bo te struktury coraz częściej obejmują ludzi z różnych parafii. Musisz wiedzieć, że zakładanie tych fundacji lub stowarzyszeń odbywa się za zgodą a nawet zachętą władz kościelnych. I instytucje te otrzymują asystentów kościelnych.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama