Nowy numer 25/2018 Archiwum

15-letni męczennik zabity, bo nie przyjął islamu

W Pakistanie zamordowano w szkole 15-letniego chrześcijanina, bo nie chciał wyrzec się Chrystusa i przyjąć wiary Mahometa. Zbrodni dokonali jego muzułmańscy rówieśnicy, którzy od dawna znęcali się nad chłopcem, by w ten sposób przekonać go do islamu.

Incydent miał miejsce 30 sierpnia w publicznej szkole średniej w Burewala w prowincji Pendżab. Sharon Masih wielokrotnie skarżył się, że doświadcza szykan ze strony swych muzułmańskich kolegów i przymierzał się już nawet do zmiany szkoły. Nie zdążył. Ostatnie pobicie okazało się śmiertelne.

Zdaniem Anjuma Jamesa Paula, chrześcijanina stojącego na czele Stowarzyszenia Pakistańskich Nauczycieli Mniejszościowych, zbrodnia ta jest konsekwencją indoktrynacji, jakiej doświadczają uczniowie w pakistańskich szkołach publicznych. Podkreśla on, że oficjalne podręczniki już w szkole podstawowej promują islam i jego cywilizację, a zarazem wpajają uczniom nienawiść do niemuzułmanów, ich religii i kultury. Nauczyciel ten przyznaje, że po licznych protestach ze strony mniejszości rząd wprowadził już pewne zmiany w podręcznikach, ale są one niewystarczające.

« 1 »

Zobacz także

 • PTaraski
  03.09.2017 12:05
  A popatrzmy, jak do innych religii podchodzi niesławny Sobór Watykański 2gi. W jednym dokumencie jest mowa, że jakoby chrześcijanie wspólnie(!) z muzułmanami czcili tego samego Boga. Każdy, kto zna odwieczne nauczanie Kościoła na ten temat wie, jaki straszy to fałsz. Sobór "nauczał też, że jakoby muzułmanie miłowali moralność - widzimy jednak, jak ta rzekoma miłość wygląda i nie jest to tylko skutek złego postępowania dżihadystów, ale skutek ich religii, która w koranie i hadisach naucza zabijania "niewiernych" i twierdzi, że dżihadystom otwarto drogę do raju, jeśli tylko zginą.

  Wojtyła, który z wyjątkową energią szerzył po całym świecie błędy SW2, doszedł tak daleko, że jako papież Kościoła pocałował koran.

  W Niemczech w 1980 w Moguncji namawiał muzułmanów do życia islamem na obczyźnie, zamiast do przyjęcia jedynie prawdziwej wiary katolickiej.

  Na stadionie w Casablance 1985r. powiedział zgromadzonej tam młodzieży muzułmańskiej, że jakoby Kościół uznaje(!) rzekomą wartość(!) ich religii, co jest zupełnie sprzeczne z odwiecznym nauczaniem Kościoła, który nigdy nie uznał, bo nie mógł, rzekomej wartości fałszywych religii.

  W Syrii Wojtyła powiedział: "niech Jan Chrzciciel chroni islam". Nie powiedział, że ma chronić muzułmanów jako ludzi, ale ich religię. Czyli co? Św.Jan Chrzciciel ma chronić fałszywą religię ogłoszoną przez fałszywego proroka Mohammada, która w dodatku jest z gruntu wroga chrześcijaństwu i uczy przemocy wobec nich?

  W Asyżu, w 1982 Wojtyła mówił, że rzekomo każda religia uczy przezwyciężania zła - widzimy jednak na powyższym przykładzie morderstwa, jak i wielu innych dokonanych przez islamistów, że tak nie jest w przypadku islamu. O religiach oddających wprost cześć demonom, jak buddyzm, hinduizm, czy Voodoo nawet pisać nie warto, bo są tak oczywistym dowodem na fałszywość jego słów.

  Musimy przezwyciężyć błędy SW2, tę straszliwą herezję modernizmu, który przez św. papieża Piusa Xgo słusznie został nazwany sumą wszelkich herezji. Musimy, bo od tego zależy nasze życie doczesne i wieczne.
  doceń 16
 • Gość
  03.09.2017 13:45
  To nie wiara czyni z nas morderców lecz my sami
 • Armia Pana
  03.09.2017 21:20
  Czytałem nie tak dawno artykuł o sytuacji chrześcijan w Pakistanie, zamieszczony w "Miłujcie się". Wstrzasneło mnie to, że świat chrześcijański nie robi żadnych nacisków na bezprawie, gwałty i mordy a także krzywoprzysięstwo w imię religii. Adwokaci, którzy bronią zgwałconych dziewczyn chrześcijanek giną oskarżeni o zdradę Allaha. Ta religia nie jest od Boga, skoro nakazuje taką przemoc i niesprawiedliwość. Najgorsze, że mordercy mogą się swobodnie powoływać na Koran, bo znajdą tam uzasadnienie swych czynów.
  doceń 7
 • Urlich
  03.09.2017 22:56
  Powinno to wszystkim chrześcijanom przypominać jak na wyprawach krzyżowych mordowano i gwalcono ludzi którzy nie chcieli przyjąć wiary katolickiej. Czyżby historia zatacza krąg tylko tym razem islam jest oprawca?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama