Nowy numer 45/2018 Archiwum

Rosja: W górach utknęli polscy turyści

Ponad 260 zagranicznych turystów, w tym turyści z Polski, USA, Niemiec, Chin, Słowenii i Malezji, utknęło w piątek w górach w wyniku powodzi błotnych w rejonie kurortu Elbrus w Kabardo-Bałkarii przy granicy Rosji z Gruzją. W regionie wprowadzono stan wyjątkowy.

Lawiny błotne, które w piątek zeszły w rejonie kurortu Elbrus w Rosji uszkodziły infrastrukturę telekomunikacyjną; w regionie nie ma zasięgu komórkowego, ani nie można połączyć się z internetem - podaje rosyjski operator Rostelekom.

Rosyjskie ministerstwo ds. sytuacji nadzwyczajnych poinformowało o gotowości przeprowadzenia lotniczej ewakuacji turystów z górzystych regionów Kabardo-Bałkarii. Na miejsce mogą być wysłane helikoptery Mi-8 - dodano.

130 zagranicznych turystów, którzy utknęli w górach z powodu powodzi błotnych pochodzi z 14 krajów: Polski, USA, Niemiec, Chin, Słowenii, Malezji, Francji, Wielkiej Brytanii, Korei Płd., Indii, Egiptu, Bułgarii, Mołdawii i Ukrainy - podaje agencja RIA Nowosti.

Trwa akcja odblokowania dróg dojazdowych do odciętego regionu. Eksperci opracowują też alternatywne trasy dojazdowe do kurortu. Meteorolodzy ostrzegają przed silnymi deszczami i burzami w górzystych terenach Kabardo-Bałkarii.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy