Nowy numer 49/2023 Archiwum

Zabierz dzieci na paradę gejów!

Kanadyjski portal cbc.ca piórem dziennikarki lesbijki, matki dwuletniego chłopca, prezentuje kilka wskazówek, jak wesoło spędzić paradę LGBT wraz ze swoimi dziećmi.

Po pierwsze: miej otwarty umysł. Twoje dzieci mogą podczas parady zobaczyć nagie genitalia męskie i żeńskie, w związku z czym mogą zadawać pytania. Przygotuj się na to. Jeden z ojców wypowiedział się: "To wszystko karmi inteligencję emocjonalną mojego [trzyletniego] syna i jego seksualny rozwój" - stwierdza. "Nigdy nie jest za wcześnie, aby o tym pomyśleć".

Po drugie: uwaga, będzie głośno. Zainwestuj w wyciszające słuchawki dla malucha. Pamiętaj, że tłum będzie ogromny i dziecko łatwo może się zgubić. Naklej na nim nalepkę, najlepiej z hasłem LGBT - albo przebierz je w odpowiedni, pasujący do okazji strój, tak aby z daleka je rozpoznać - radzi matka siedmio- i czterolatków.

Po trzecie: pamiętaj, żeby to była zabawa! Tak, będą momenty, kiedy dziecko trzeba będzie w czymś dokształcić (patrz: zagadnienie pierwsze), ale zaopatrz malca w tęczowe flagi, gadżety lub na białym T-shircie własnoręcznie namalujcie tęczowe wzory.

"Chcę, aby moi synowie [w wieku dwóch lat pierwszy, czterech miesięcy drugi] poszerzyli swoje postrzeganie pojęcia rodziny i aby zrozumieli, że nasza rodzina jest tak samo ważna jak inne rodziny" - mówi z kolei mama lesbijka.

Tak czy inaczej, kto nie chciałby, aby jego dziecko wyrosło na rozważne i o otwartym umyśle? - konkluduje autorka artykułu.

Ciekawe, że jeszcze całkiem niedawno obnażających się publicznie mężczyzn, na których zmuszone były spoglądać małe dzieci, nazywano zboczeńcami, a samo takie zachowanie - za obsceniczne i niemoralne.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy