Nowy numer 25/2018 Archiwum

Siła rażenia różańca

Dlaczego Sowieci opuścili dobrowolnie Austrię w 1956 roku? Czy doszło do tego dzięki różańcowi?

Zarówna ta historia, jak i wszystkie inne, które znalazły się w filmie „Teraz i w godzinę śmierci” Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka, dowodzą, jaką siłę rażenia ma różaniec. Może być bronią, która zapewnia również zwycięstwo w sferze politycznej i społecznej. I to, co najważniejsze, zwycięstwo bezkrwawe.

Wszystko zaczęło się od pewnego zdjęcia, na którym ranny żołnierz trzyma różaniec w uniesionej dłoni. A może raczej to żołnierz trzyma się różańca, który nie pozwala mu upaść. Patrząc na zdjęcie, zastanawiamy się, kim jest ten człowiek. Okazuje się, że jest to Blas Trevino, starszy szeregowy marines. Walczył w Afganistanie w prowincji Helmand, gdzie 11 czerwca 2011 roku jego oddział wpadł w zasadzkę. Ta opowieść nie kończy się jednak w sposób, który można byłoby przewidzieć, chociaż stała się w filmie historią nadrzędną. 

Ekipa realizatorów  odwiedziła z kamerą wiele innych  miejsc na świecie, znajdując mnóstwo  dowodów na siłę modlitwy różańcowej. Byli na Ukrainie, w USA, Kalwarii Pacławskiej, nagrali świadectwo kobiety, którą różaniec ocalił w Ruandzie. W Nigerii przejmujące świadectwo składają kobiety więzione przez Boko Haram, którą to organizację  biskup Oliver Dashe Doeme nazywa „demonem zła”. Bezmiar okrucieństw, jakich doznały z rąk islamistów, jest niewyobrażalny, trudno spokojnie wysłuchiwać tych opowieści. Nie mają jednak wątpliwości, że z tego koszmaru uszły z życiem dzięki różańcowi.

Czy wydarzenia zebrane w filmie Pilisa i Walusiaka, który właśnie trafił do kin, dadzą się wytłumaczyć racjonalnie? 

« 1 »
oceń artykuł
 • JAWA25
  20.05.2017 20:03
  Sowieci opuścili Austrię w 1955 lecz musieli to zrobić też zachodni alianci. Austria została zneutralizowana, a przez sąsiedztwo ze Szwajcarią rozdziela siły NATO w Niemczech i Włoszech, ustępstwo Sowietów było mniejsze, gdyż w ich systemie nie czyniło wyłomu.
  doceń 17
 • Linz
  21.05.2017 09:52
  Zanim ZSRR oddało niepodległej Austrii strefę NiederOstereich, Stalin rozpoczął w 1953 rokowania z USA na temat odejścia wszystkich sil okupacyjnych z Niemiec. Warunkiem była neutralność Niemiec. USA było przeciwne takiemu zjednoczeniu Niemiec a poparł ich sam Adenauer któremu do dziś historycy zarzucają zablokowanie zjednoczenia Niemiec o kilkadziesiąt lat
 • Eugeniusz_Pomorze_
  21.05.2017 15:30
  Osobiście doświadczyłem siły Koronki do Miłosierdzie Bożego, Różańca świętego a czterokrotnie wręcz samego aktu strzelistego jakim było wypowiedzenie trzech słów: "Jezu, ufam Tobie." - To ostatnie spowodowało w wigilię święta Wniebowzięcia NMP w 2010 r. ...powrót ściany domu w którym wówczas mieszkałem na swoje miejsce w czasie, gdy na zewnątrz zaszalała trąba powietrzna, jaka wówczas nagle pojawiła się na Pomorzu, przeszła także i przez moje osiedle. Nie został zniszczony żaden dom, za to drzewa padały, jak... zapałki. W maju jednak corocznie każdego dnia przed krzyżem odprawiane były Nabożeństwa Majowe, tj. właśnie Różaniec i Litania Loretańska. Różaniec zgodnie z tym chociażby, co mówiła Matka Boża w Fatimie ma moc naprawy świata. W 1955 Austria została wyrwania Rosji, a później (W 50 lat po rozpoczęciu II Wojny Światowej Rosja zaczęła tracić zagrabione przez siebie kraje Europy Wschodniej! I jeżeli teraz Rosja znowu zaczyna być groźna, to dlatego tylko, że coraz więcej z nas korzysta z daru odzyskanej wolności w niewłaściwy sposób tj. z pominięciem Boga i Jego pełnej miłosierdzia woli... Panie Edwardzie bardzo dziękuję za ten artykuł.
 • Gość
  21.05.2017 22:20
  Właściwie to Sowieci opuścili Austrię po zakończeniu wojny koreańskiej i odwilży po śmierci Stalina, która doprowadziła do wielu zmian na politycznej mapie świata, ale można wierzyć w gusła. Zapewniam, że wkład lóż masońskich, konszachtów żydowskich z arabami w sprawie zysków z ropy oraz tajne seanse satanistyczne miały nie mniejsze znaczenie dla ruchów wojsk sowieckich i wycofania ich za Dunaj.
  doceń 12

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji