Nowy numer 25/2018 Archiwum

Spódniczki dla chłopców

Highgate School, jedna z najbardziej prestiżowych prywatnych szkół w Wielkiej Brytanii rozważa umożliwienie chłopcom noszenie dziewczęcych spódniczek. Ma to być odpowiedź na żądania studentów wobec większej "neutralności płciowej".

Adam Pettitt, dyrektor szkoły, w rozmowie z "Sunday Times" powiedział, że jeśli dzieci czują się szczęśliwsze i bezpieczniejsze dzięki temu, kim są, to musi to być dobra rzecz. "Dzisiejsze pokolenie kwestionuje bycie zero-jedynkowym w wielu sprawach" - powiedział.

Highgate School została założona 400 lat temu z nadania królowej Elżbiety I. Niegdyś szczycąca się swoim chrześcijańskim dziedzictwem szkoła, obecnie "równie dumnie gości w swych progach, nauczycieli, wychowawców i uczniów innej wiary lub żadnej". Czesne w takiej szkole za jeden semestr wahają się od 5 880 do 6 790 funtów (ok. 30 tys. złotych).

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Gość
  17.05.2017 15:56
  a co to, jest jakiś zakaz noszenia spódniczek? Chyba prawo tego nie zabrania. Zabraniają tego jednak obyczaje - których nie da się zmienić przepisem z dnia na dzień. Innymi słowy - żal mi dzieciaka, który skorzysta pierwszy z nowego prawa.
 • Gość
  17.05.2017 15:56
  a co to, jest jakiś zakaz noszenia spódniczek? Chyba prawo tego nie zabrania. Zabraniają tego jednak obyczaje - których nie da się zmienić przepisem z dnia na dzień. Innymi słowy - żal mi dzieciaka, który skorzysta pierwszy z nowego prawa.
  doceń 2
 • Gość
  19.05.2017 21:11
  Nie wiem czemu, ale nagle przypomniało mi się, jak w 1746 Anglicy zabronili nosić góralom szkockim ich strój narodowy, z wyjątkiem tych, którzy wstąpią 'dobrowolnie do ich armii. Byla to kara za powstanie z 1745, a zarazem metoda inżynierii społecznej. Dla Szkotów był to dramat i upokorzenie, którego nie zapomnieli, mimo że w końcu 18w zakaz zniesiono. Dziś Anglicy zachęcają chłopców do noszenia spódniczek i bynajmniej nie chodzi o Szkotów. Czy nie jest tak, że najgorsze reżimy i mocarstwa kolonialne z czasem ewoluują w kierunku upadku wszelkich tradycyjnych wartości?..
  doceń 0
 • Krzysiek
  21.05.2017 18:51
  >>Adam Pettitt, dyrektor szkoły, w rozmowie z "Sunday Times" powiedział,... "Dzisiejsze pokolenie kwestionuje bycie zero-jedynkowym w wielu sprawach" - powiedział.<< Uczucia, uczucia, uczucia - gdzie rozsądek?
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama