Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Kukiz: obecną, postbolszewicką konstytucję należy zastąpić nową, proobywatelską

Jeśli teraz będziemy odwlekać zmianę konstytucji i obecnej (postbolszewickiej) jak najszybciej nie zastąpimy nową (proobywatelską) ustawą zasadniczą to historia może się powtórzyć - napisał na Facebooku lider ruchu Kukiz 15' Paweł Kukiz.

W środę, w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja Paweł Kukiz napisał na Facebooku, że "226 lat temu było już za późno na jakiekolwiek reformy". "Polska została wymazana z mapy świata" - podkreślił.

"Jeśli teraz będziemy odwlekać zmianę konstytucji i obecnej (postbolszewickiej) jak najszybciej nie zastąpimy nową (proobywatelską) ustawą zasadniczą to historia może się powtórzyć" - podkreślił.

Konstytucja 3 Maja z 1791 r. była drugą konstytucją w świecie - po Konstytucji Stanów Zjednoczonych z 1787 roku.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  03.05.2017 18:41
  Paweł, o czym Ty gadasz. Przecież doskonale wiesz, że dokąd PiS jest u władzy na żadną obywatelską konstytucję nie ma szans. Oni przecież chcą, żeby obywatele dobrze się bawili (tak powiedział Kaczyński zaraz po wyborach) a nie uczestniczyli w zarządzaniu Polską!
  doceń 7
 • JAWA25
  03.05.2017 18:45
  "proobywatelska"? jak to jest? i czy redakcja musi powielać co ktoś gdzieś napisał?
 • Gość
  03.05.2017 20:37
  Panie Kukiz ma pan swoje 5 minut dla dobra Polski by przekonac posłow PO PSL do zmiany konstytucji
  doceń 1
 • Gość
  03.05.2017 21:59
  Odpytajcie najpierw Kukiza czy na pewno wie o czym gada. Jako ekspert prawny jakoś poopy nie urywa... O takie rzeczy pytajcie Grajewskiego a nie Kukiza. Czy Paweł skończył jakieś studia od wyborów, o których nie wiem? To już chyba "Fakt" ma ciekawsze i bardziej wiarygodne źródła. Niedługo będziecie rozmawiać z Zenkiem Martyniukiem z Discopolo. No ale przecież jak sama nazwa wskazuje to takie polskie.
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama