GN 14/2020 Archiwum

Franciszek w Wielki Czwartek umyje nogi więźniom

Mszę Wieczerzy Pańskiej Ojciec Święty odprawi w zakładzie karnym na południu Włoch.

Tegorocznej wielkoczwartkowej Mszy Wieczerzy Pańskiej Ojciec Święty będzie przewodniczył w zakładzie karnym w Paliano na południowy wschód od Rzymu. Podczas niej umyje nogi grupie więźniów. Papieska wizyta w tej miejscowości, położonej na terenie diecezji Palestrina, będzie miała charakter ściśle prywatny.

Zwyczaj sprawowania liturgii Wieczerzy Pańskiej nie w rzymskiej bazylice, ale w miejscach, gdzie ludzie szczególnie cierpią, i to często właśnie w więzieniach, Franciszek wprowadził od samego początku swego pontyfikatu. Już w jego pierwszy Wielki Czwartek, 28 marca 2013 r., odprawił ją w zakładzie karnym dla nieletnich w Casal del Marmo na rzymskich peryferiach. W następnych latach miejscem tej Eucharystii były kolejno: ośrodek dla niepełnosprawnych Fundacji ks. Gnocchiego w Rzymie (2014), rzymskie więzienie Rebibbia (2015) i obóz dla uchodźców w Castelnuovo di Porto na północ od Wiecznego Miasta (2016).

« 1 »

Polecamy

 • KJ
  06.04.2017 17:21
  Biedne owce, które w tak ważnym dniu są bez pasterza. Bo pasterz sobie "ściśle prywatną" wycieczkę do więzienia urządza... Ludu Rzymu, wybierz ty sobie lepiej nowego biskupa, który będzie ze swoim ludem w trakcie Triduum Sacrum.
  doceń 6
 • Gość
  06.04.2017 19:57
  A czy w więźniowie to nie owce potrzebujące pasterza? Jezus także spotykał się z oskarżeniami, że przebywa z grzesznikami, że poświęca im czas. Trzeba się raczej cieszyć z tej postawy Franciszka bo "Syn Człowieczy przyszedł szukać to, co zginęło".

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama