Nowy numer 21/2018 Archiwum

PŚ w skokach - Stoch wygrał w Vikersund i zmniejsza straty do Krafta

Kamil Stoch wygrał konkurs Pucharu Świata na mamuciej skoczni w Vikersund. W całym cyklu Raw Air, rozgrywanym na czterech norweskich obiektach, zajął drugie miejsce, ustępując Austriakowi Stefanowi Kraftowi.

Skoczek z Zębu zmniejszył też do 31 punktów stratę do Krafta w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W niedzielę Austriak zajął piątą lokatę. Do zakończenia rywalizacji o Kryształową Kulę pozostały dwa konkursy indywidualne i jeden drużynowy w Planicy.

Stoch, który był najlepszy także w piątkowym prologu, oddał w niedzielę dwa dalekie skoki, osiągając 238,5 oraz 237 m, wyraźnie wyprzedzając japońskiego weterana Noriakiego Kasai oraz Austriaka Michaela Hayboecka.

Najgroźniejsi rywale Polaka w drugiej serii zawiedli - Kraft uzyskał tylko 215 m, a prowadzący na półmetku zawodów i w całym cyklu Raw Air Andreas Wellinger wylądował na 166. metrze. Niemiec spadł w konkursie na 18. pozycję.

Maciej Kot był 14., Dawid Kubacki, który w drugiej serii pobił rekord życiowy (232 m), awansował na 17. miejsce, a Piotr Żyła - na 23.

« 1 »

Zobacz także

  • gut
    19.03.2017 21:20
    Super! Extra! Genialnie! Kamil - Jest - Cudowny❕❕❕❕🏆🌟🐇 :-))) Oglądałem w TVP1, bardzo mocno kibicowałem, to był Świetny Konkurs. Fajnie Kamerowane były poszczególne skoki Wszystkich Zawodników! Ci, którzy skakali naprawdę daleko, to ten - moment - skoku - tuż - przed lądowaniem, to zawsze mi przypomina, osę czy innego owada, który szykuje się do tego, aby wylądować na jakimś kwiatku. ◣_◢ 😊 Jeszcze dziś wieczorem, oglądałem - Pan Łukasz Jedliński TVN24 prezentował skoki Kamila Stocha! (►.◄) Super! :-> ➲➲➲ ❄ ❅ ❆ ♬ ♪ ♭ ✽ ☃ ⚜ 😊 ➲➲➲ ❅ Nowi Goście w salonie Play! link: https://www.youtube.com/watch?v=4G6ctvH1Sqw ❅ Safri Duo - Samb-Adagio (Enhanced Video), link: https://www.youtube.com/watch?v=rqbHxGBmFeE ❅ Safri Duo - Samb Adagio (Infite Emotional miX ) / Life in the World HD video, [ Extra, widoki, flory, fauny i naszej planety!!! :-) ] link: https://www.youtube.com/watch?v=_v4egMHxTnc
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama