Nowy numer 14/2020 Archiwum

Łowicz wydał oświadczenie w sprawie jogurtu greckiego

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu wystosowała na swojej oficjalnej stronie internetowej oświadczenie w sprawie jogurtu greckiego.

Wcześniej internauci spostrzegli, że na opakowaniu od jogurtu, na którym umieszczono słynną grecką świątynie na wyspie Santorini, zniknęły krzyże. Łowicz wystosował oświadczenie w  tej sprawie.

"W związku z licznymi wypowiedziami oraz docierającymi do nas informacjami na temat naszego produktu - Jogurtu greckiego Light bez laktozy 250 g. Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Łowiczu zapewnia, że nie działa intencjonalnie w celu urażania uczuć wyznawców jakiejkolwiek religii lub jakiejkolwiek grupy społecznej" - czytamy w oświadczeniu. "Celem opracowania graficznego niniejszego opakowania nie było zaprezentowanie obiektów sakralnych, agitowania określonych poglądów lub przekonań religijnych."

Łowicz dodał także, że "opakowania zużytych produktów spożywczych trafiają do koszy, dlatego umieszczanie na nich wszelkiego rodzaju symboli religijnych oraz symboli kultu, zostało przez nas uznane jako wysoce niestosowne."

Całość oświadczenia znajdziesz tutaj

 

« 1 »

Polecamy

 • Gość Sławek.
  19.03.2017 00:22
  Ją już nie kupię produktów firmy.
 • Gość
  20.03.2017 13:47
  Argumentacja dziwna i pokrętna. Cóż złego w oddawaniu na makulaturę GN ? Wszak symboli religijnych i reprodukcji o tymże charakterze w nim nie brakuje. Nikt przecież ich nie konsekruje. Oddając to do utylizacji w normalny sposób, bez intencji znieważania czy profanacji nie jest czymś złym. Osoba wydająca oświadczenie albo sprawy nie zna, albo chwyta się brzytwy. Produktów Łowicza kupował nie będę do czego namówiłem rodzinę i znajomych. Zaś czytających te słowa również szczerze do tego skłaniam
  doceń 1
 • źdźbło
  20.03.2017 18:24
  Mnie argumentacja Łowicza przekonuje (choć czytam, nie wierząc, do czego doszło). Tak drażliwe osoby, które dopatrzyły się braku krzyża na jakimś opakowaniu spożywczym, równie dobrze mogły pisać listy wyrażające oburzenie, że krzyż tam się znalazł. Zgodnie z zasadą, że w reklamie nie używamy symboli religijnych (krzyża), Łowicz krzyż usunął z opakowania jogurtu. A może to "reklama" konkurencji?
  doceń 10
 • Gość
  27.03.2017 09:45
  opanujcie się ludzie a może w Polsce jest świetnie skoro nie ma innych problemów.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Najczęściej komentowane