Nowy numer 47/2019 Archiwum

Zwiastun najnowszego "Gościa"

 

Prawda w czasach zamętu [ks. Tomasz Jaklewicz]

Wobec nauczania moralnego szerzone są wątpliwości i zastrzeżenia w samym Kościele –taką diagnozę stawiał Jan Paweł II w encyklice „Veritatis splendor”. Przypomniał, że „rozgrzeszenie, udzielone przez pobłażliwe doktryny, nie może naprawdę uszczęśliwić człowieka”.

Bombardowanie [Marcin Jakimowicz]

Wtedy przychodzą do głowy najlepsze pomysły i przypomina się tysiąc rzeczy niecierpiących zwłoki. Nic, tylko wstać i … zostawić modlitwę. Rozproszenia. Walczyć z nimi? Pokochać je? – zastanawia się Marcin Jakimowicz.

Prawo Jachimowicz [Jarosław Dudała]

Pracująca w Norwegii polska lekarka Katarzyna Jachimowicz została wyrzucona z pracy za sprzeciw sumienia wobec zakładania spiralek wczesnoporonnych. A jej koledzy Norwegowie – którzy także tego nie robią – zachowują swe etaty. Dlaczego? Odpowiedzi szukał Jarosław Dudała.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama