Nowy numer 25/2018 Archiwum

Caritas Polska dystansuje się od akcji Caritas Polowej

Caritas Polska wydała oświadczenie w sprawie akcji charytatywnej, planowanej na najbliższą niedzielę, czyli w przeddzień finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

"Caritas Polska informuje, że zbiórka środków mająca na celu wsparcie rodzin syryjskich, odbywająca się 14 stycznia, współorganizowana jest przez Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego. Caritas Polowa jest niezależną, autonomiczną organizacją prowadzącą działania charytatywne zgodnie ze swoim statutem" - przypomniała Caritas Polska.

Kontekstem jej oświadczenia są opinie, wedle których zbiórka współorganizowana przez Caritas Ordynariatu Polowego wygląda na akcję konkurencyjną wobec działań WOŚP.

« 1 »

Zobacz także

 • zielar
  11.01.2017 21:05
  Kto jeszcze pamięta jak w czasach komuny w święta Bożego Ciała konkurencyjnie w Telewizji pokazywano najbardziej pożądane wówczas "zachodnie" seriale. Nie zmniejszało to frekwencji na procesjach. Wręcz odwrotnie. I sądzę, że tak samo dzisiaj żadna konkurencyjna impreza nie zmieni rezultatu zbiórki WOŚP. Tylko co raz więcej będzie skojarzeń obecnych zachowań naszej władzy z komuną
 • Bobi- Kazimierzak
  12.01.2017 08:04
  Jak można być tak perfinym i drańskim żeby w tym samym czasie organizować jakąś " zbiórkę" , Rok ma 365 dni i chyba istnieje możliwość zaplanowania takiej zbiórki w innym terminie.Ale zdążyliśmy się przyzwyczaić do takich rzeczy tej " dobrej zmiany".Ta "dobra zmiana" to szuje i dwulicowcy- ale nikt nie rządził wiecznie- przetrzymamy ten okres.Caritas Ordynatu Polowego niech idzie na Wiejską - tam są hojni w spaniali ludzie- oni "napełnią" Wsze puszki szybko.
  doceń 5
 • Gość
  13.01.2017 15:31
  Orkiestra z tych srodkow wspolfinansuje nieszczesny Przystanek Woodstock. Lepiej dac temu kto nie przeznacza czesci naszej kasy na cos takiego.
  doceń 0
 • Gość
  13.01.2017 23:09
  Kosciol znacznie zyskalby na prestizu,gdyby opowiedzial sie po stronie WOSP. Ubiegloroczna krytyka WOSP przez Kosciol okazala sie totalna klapa,czas zatem wyciagnac wnioski i stanac po stronie szlachetnej i spolecznie potrzebnej akcji.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama