Nowy numer 47/2019 Archiwum

Zwiastun najnowszego "Gościa"

 

W matriksie gimbazy [rozmowa z ks. Wojciechem Iwaneckim]

„Czuję się jak na froncie. Siedzę w okopie, jestem niewyspany, głodny, brakuje amunicji… I nie bardzo wiem, kto wygrywa tę wojnę.” – mówi ks. Wojciech Iwanecki. W wywiadzie przeczytamy o pokoleniu gimnazjalistów oraz o tym, jak docierać do nich z Ewangelią.

Od nowa [Marcin Jakimowczi]

Powstali w dzielnicy, którą porządni ludzie omijają szerokim łukiem, gdzie wedle szacunków policji 70 proc. chłopaków ma broń. Bracia z Bronxu. Tak ich nazywają. Właśnie zostali zatwierdzeni przez papieża.

Fajnie być tatą [Jakub Jałowiczor]

„Nie chcą pierwszego dziecka, bo boją się utraty swobody. Drugiego – bo doją kolejne ograniczenia, trudniej będzie choćby pojechać na wakacje. Trzeciego – bo w mieszkaniu ciasno.” Tymczasem ojcowie, mający więcej niż dwoje dzieci mówią, że to ich najlepsza rola, nawet jeśli nie stać ich na drogie wakacje – pisze Jakub Jałowiczor.

Kryształowy człowiek [Tomasz Rożek]

Jacy są najbardziej znani polscy naukowcy? No wiadomo. Skłodowska, Kopernik… Eee, no i to w zasadzie tyle. Mieliśmy jeszcze jakichś? Tak, i to takich, którzy powinni być znani na całym świecie, a tymczasem nie znamy ich nawet my, Polacy. Nie mam wątpliwości, że kimś takim jest Jan Czochralski. Bez niego nie byłoby dzisiaj elektroniki.

Errata do biografii [Edward Kabiesz]

„Przede mną stało znany aktor Zbigniew Cybulski. Zdjął swoje ciemne okulary, przeprosił za najście o tej porze i zapytał, czy mógłby się wyspowiadać” – wspominał ks. Sierla, ówczesny duszpasterz akademicki. W artykule przeczytamy o tym, jak Zbigniew Cybulski chodził do spowiedzi i jak władze państwowe starały się ukryć, że był osobą wierzącą.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama