Nowy numer 24/2018 Archiwum

Papież modlił się za ofiary zamachu w Turcji

"Niestety, przemoc uderzyła znowu tej nocy, gdy składamy sobie życzenia" - mówił podczas modlitwy "Anioł Pański".

- W minionych dniach kierowaliśmy nasze adorujące spojrzenie na Syna Bożego, urodzonego w Betlejem; dzisiaj, w uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, kierujemy oczy ku Matce, pojmując obydwa spojrzenia w ich ścisłym powiązaniu - powiedział papież Franciszek podczas rozważania przed niedzielną modlitwą "Anioł Pański".

Ojciec Święty podkreślił, że Jezus został "zrodzony z niewiasty" dla misji zbawienia, a Jego matka nie jest wykluczona z tej misji, jest wręcz z nią ściśle związana.

TŁUMACZENIE:
"Maryja jest tego świadoma, ale nie zamyka się, aby rozważać jedynie swoją macierzyńską relację z Jezusem. Pozostaje otwarta i troskliwa wobec wszystkich wydarzeń, jakie zachodzą wokół Niego: zachowuje i rozważa, bada i pogłębia, jak przypomina nam to dzisiejsza Ewangelia."

Franciszek zauważył, że ewangelista Łukasz opowiada nam o wizycie pasterzy w grocie, posługując się frapującym ciągiem czasowników wyrażających ruch: pospiesznie udali się, znaleźli Dziecię z Maryją i Józefem, ujrzeli je, opowiedzieli o tym, co im o Nim zostało objawione, i wreszcie uwielbiają Boga.

TŁUMACZENIE:
"Maryja uważnie śledzi to przejście pasterzy, bo dostrzega już w nim gest zbawienia, które wypłynie z dzieła Jezusa, i dostosowuje się, gotowa wypełnić każde żądanie Pana. Bóg chce, aby Maryja była nie tylko matką Jego Jednorodzonego Syna, ale także aby współpracowała z Synem."

Po modlitwie Ojciec Święty życzył wszystkim dobrego nowego roku. A będzie on dobry, jeśli każdy będzie starał się czynić dobro dzień po dniu. Zapewnił również o swojej modlitwie za ofiary zamachu w Stambule i za cały naród turecki.

TŁUMACZENIE:

"Niestety, przemoc uderzyła znowu tej nocy, gdy składamy sobie życzenia i żywimy nadzieję. Ubolewając, wyrażam moją solidarność z narodem tureckim. Modlę się za liczne ofiary i za rannych oraz za cały naród pogrążony w żałobie."

Do zamachu w klubie nad Bosforem doszło podczas zabawy sylwestrowej. Około 1.30 napastnik w stroju św. Mikołaja wszedł do klubu i zaczął strzelać z kałasznikowa. Według najnowszych danych co najmniej 39 osób zostało zabitych, w tym 16 cudzoziemców, a 69 osób jest rannych, cztery są w stanie krytycznym.

Pełna treść papieskiego rozważania na następnej stronie.

« 1 2 »

Zobacz także

 • Gość
  01.01.2017 16:48
  Dlaczego Papież modli się za ofiary każdego (chyba) zamachu, a nie modli się za ofiary codziennych wypadków drogowych, na przykład?
  doceń 0
 • zamieszanie
  02.01.2017 09:57
  Pytanie: Co Biblia mówi na temat modlitwy za zmarłych?

  Odpowiedź: Modlitwa za zamarłych nie jest biblijnym nauczaniem. Nasze modlitwy nie mają żadnego wpływu na życie osoby, która już zmarła.
  Śmierć jest końcem, a po niej, żadna modlitwa ani jej ilość nie zapewni zbawienia, które dana osoba odrzuciła za życia.

  Czytaj więcej: http://www.gotquestions.org/Polski/Modlitwa-za-zmarlych.html#ixzz3Y8yw5k00

  Czytaj więcej: http://www.gotquestions.org/Polski/Modlitwa-za-zmarlych.html#ixzz3NeReIhRg
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama