Nowy numer 47/2019 Archiwum

Na kolana! Ojczyzna tego potrzebuje

"Miej czas na mod­litwę - to naj­większa siła na ziemi" (św. Matka Teresa z Kalkuty).

Gdy patrzę na to, co się dzieje ostatnio w kraju i za granicą, jedyna rzecz, jaka przychodzi mi do głowy, to modlitwa. Nasza Ojczyzna tego potrzebuje, szczególnie, że za chwilę na świat ma przyjść Chrystus. Potrzebujemy wyciszenia, spokoju i miłości.

Módlmy się o przemianę zatwardziałych serc polityków, o mądrość, o zrozumienie, o dialog. Módlmy się o wyciągnięcie rąk na zgodę i niedzielenie Polaków. Módlmy się za nas wzajemnie. Codziennie. Jeszcze przez kilka dni są Roraty, zmobilizujmy się i przyjmijmy Komunię w intencji naszej Ojczyzny. Módlmy się także za ofiary zamachów i o przemianę serc terrorystów. Polecam modlitwę za Ojczyznę ks. Piotra Skargi. Jest ciągle aktualna:

Boże, Rządco i Panie narodów,
z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać,
a za przyczyną Najświętszej Panny, Królowej naszej,
błogosław Ojczyźnie naszej, by Tobie zawsze wierna,
chwałę przynosiła Imieniowi Twemu
a syny swe wiodła ku szczęśliwości.

Wszechmogący wieczny Boże,
spuść nam szeroką i głęboką miłość ku braciom
i najmilszej Matce, Ojczyźnie naszej,
byśmy jej i ludowi Twemu,
swoich pożytków zapomniawszy,
mogli służyć uczciwie.

Ześlij Ducha Świętego na sługi Twoje,
rządy kraju naszego sprawujące,
by wedle woli Twojej ludem sobie powierzonym
mądrze i sprawiedliwie zdołali kierować.

Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Małgorzata Gajos

Redaktorka serwisu gosc.pl

Studiowała polonistykę (specjalność sztuki widowiskowe) i italianistykę na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła podyplomowe studia biblijne na Papieskim Wydziale Teologicznym. Jest salezjanką współpracowniczką. Jej motto to hasło św. Jana Bosko: „Odpoczniemy w niebie”. A obszar specjalizacji to film i teatr.

Kontakt:
malgorzata.gajos@gosc.pl
Więcej artykułów Małgorzaty Gajos

Zobacz także

 • JAWA25
  21.12.2016 13:29
  warto poczytać Konopczyńskiego "Liberum Veto" (dostępne w sieci wydanie z 1918) o tym jak Piotr Skarga wygłaszał apologię anarchii dając posłom demoralizujący przykład
  doceń 2
 • Gość
  21.12.2016 13:46
  to w końcu "z kolan" czy "na kolana"?
  doceń 4
 • Gość
  21.12.2016 18:37
  Na kolanach i w obecności kamer - najlepiej na Jasnej Górze.
 • Gość
  21.12.2016 22:28
  Panienka nas pewnie namawia do modlitwy w intencji PIS-uaru. Tak się trzeba modlić jak pisowska wierchuszka wczoraj na Jasnej Górze. Tak jak uprawiają politykę paulini to już wstyd i hańba. fanatycznie katolicki polski lud jak to zobaczy to pokocha jeszcze bardziej pisuar. W każdym razie moja noga u tych faryzeuszy paulinów tam nie stanie. I zapewne nie będę odosobniony
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji