GN 40/2023 Otwarte Archiwum

MON wystąpi do sądu przeciwko "Gazecie Wyborczej"

MON wystąpi do sądu przeciwko "Gazecie Wyborczej" - poinformował PAP w środę rzecznik resortu Bartłomiej Misiewicz. Jak dodał, ma to związek z " systematycznym szkalowaniem" przez dziennik ministra obrony w artykułach o związkach ze współpracownikiem służb specjalnych PRL Robertem Luśnią.

"W związku z systematycznym szkalowaniem przez +Gazetę Wyborczą+ Ministra Obrony Narodowej i prowadzeniem działań dezinformacyjnych mających na celu obronę aparatu sowieckiego rządzącego w przeszłości Polską informuję, że minister Antoni Macierewicz wystąpi do sądu przeciwko +Gazecie Wyborczej+" - poinformował rzecznik w komunikacie przesłanym PAP.

"Chodzi przede wszystkim o środowy tekst w +Gazecie Wyborczej+, ale i o inne teksty Tomasza Piątka i ciągnięcie tematu, który był przez nas kilkakrotnie dementowany" - wyjaśnił rzecznik w rozmowie z PAP.

"Gazeta Wyborcza brnie w dezinformację i próbę wprowadzenia opinii publicznej w błąd, stąd decyzja o wystąpieniu na drogę sądową" - dodał rzecznik.

Piątek kilkakrotnie pisał w "GW" o biznesowych kontaktach ministra obrony Antoniego Macierewicza ze współpracownikiem SB Robertem Luśnią.

« 1 »

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast