Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Wyroki bez zawieszenia ws. zbiorowego gwałtu w Pietrzykowicach

3 lata i 5 miesięcy bez zawieszenia dla Arkadiusza P. i 3 lata dla Michała O. - to prawomocne już wyroki dla oskarżonych o dokonanie zbiorowego gwałtu na 16-latce w Pietrzykowicach (Śląskie). Wymierzył je w środę Sąd Apelacyjny w Katowicach.

Wyrok jest znacznie surowszy niż kwietniowe pierwszoinstancyjne orzeczenie bielskiego sądu okręgowego, który wymierzył oskarżonym kary w zawieszeniu. Sąd uchylił wyrok I instancji w części dotyczącej poprzedzającego gwałt zbiorowy doprowadzenia nastolatki do obcowania płciowego. W ponownym procesie o to przestępstwo odpowie 5 oskarżonych, wśród nich Arkadiusz P., oskarżony o obydwa czyny.

Do wydarzeń opisywanych w akcie oskarżenia doszło w grudniu 2013 r. Po imprezie w jednym z domu w w Pietrzykowicach na Żywiecczyźnie 16-latka oskarżyła kolegów o gwałt. Dziewczynę nad ranem pozostawili na przystanku. Jej matka zawiadomiła prokuraturę. Wszyscy pochodzą z tzw. dobrych domów. Wśród nich jest Michał O., syn polityka regionalnych struktur PSL - b. wicewojewody i b. członka zarządu woj. śląskiego. Oskarżeni bronili się twierdzeniami, że nie doszło do gwałtu, bo dziewczyna zgodziła się na seks.

« 1 »

Zobacz także

 • Maluczki
  02.11.2016 11:06
  "Tzw. dobre domy" U materialistów wszystko jest postawione na głowie. Co to jest dobro? Jak w takiej sytuacji można dobrze wychowywać dzieci, jeżeli prawie wszystkie słowa, którymi się posługujemy są zakłamane? Dobro, to jest efekt sprawiedliwości i miłosierdzia, a nie złodziejstwa!!!
  doceń 2
 • nika
  02.11.2016 12:17
  "Michał O., syn polityka regionalnych struktur PSL - b. wicewojewody i b. członka zarządu woj. śląskiego" Czy w taki sposób prowadzona tzw. anonimizacja rzeczywiście zapewnia anonimowość, zwłaszcza rodzinie sprawcy? Ostrożniej...
  doceń 0
 • Gość
  02.11.2016 13:49
  Dlaczego "Michał O."? Gwałciciele powinni być rozpoznawalni od razu - powinna być zasada podawania pełnych nazwisk!
  doceń 1
 • Gość
  02.11.2016 15:01
  dla tych,ktorym zaciewa sie seksu z malolata przestroga ; nawet gdy sie zgadza moze sie okazac,ze zmienila zdanie a wy jestescie na pozycji przegranej.W Angli tak dziewczyna wrobila dwoch Polakow na ich szczescie policja znalazla pamietnik dziewczyny w,ktorym glupio przyznala,ze ich wrobila bo...chciala wrobic.A chlopaki by kiblowali dozywocie...
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama