GN 14/2020 Archiwum

Państwo Islamskie zamordowało 280 osób

Wszystkie ofiary zostały zastrzelone. Były wśród nich dzieci.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) zabili w czwartek i piątek 284 mężczyzn i chłopców. Najpierw użyli ich jako żywych tarcz w południowych częściach Mosulu.

ISIS użyło buldożera do zepchnięcia zwłok do masowego grobu. Egzekucja miała miejsce na północy miasta, przy nieczynnej Wyższej Szkole Rolniczej. Wszystkie ofiary zostały zastrzelone. Były wśród nich dzieci.

Kilka dni temu ONZ informowało, że Państwo Islamskie uprowadziło z okolicznych wiosek 550 mieszkańców i zamierza użyć ich jako żywych tarcz. Dżihadyści stawiają zaciekły opór ofensywie koalicyjnych sił, w skład których wchodzą Kurdowie oraz amerykańskie lotnictwo. W walce IS na dużą skalę wykorzystuje snajperów oraz miny pułapki.

(telewizjarepublika.pl, nydailynews.com)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama