Nowy numer 47/2019 Archiwum

Zwiastun najnowszego "Gościa"

Do lektury zaprasza Marcin Jakimowicz

 

Klaps to nie bicie [rozmowa z prof. Zbigniewem Stawrowskim]

„Klaps należy do przestrzeni wychowania. To nie jest przestrzeń bicia, znęcania się. Jest on skrajnym środkiem wychowawczym stosowanym w sytuacji wyjątkowej” – o wychowawczej roli klapsa mówi prof. Zbigniew Stawrowski.

Pokuta narodowa [ks. Tomasz Jaklewicz]

Słowo „pokuta” i „narodowa” nie pasują do naszych czasów. Skoro Bóg jest miłosierny, to po co pokuta? I to jeszcze narodowa, tak jakby istniały „polskie” grzechy. Im bardziej wydaje się to nie na czasie, tym bardziej jest potrzebne. O narodowej pokucie na Jasnej Górze, która odbędzie się 15 października br. pisze ks. Tomasz Jaklewicz.

Katolicyzm przyciąga norweskie elity [Jarosław Dudała]

Zdecydowana większość katolików w Norwegii to przybysze z innych krajów. Spośród rdzennych Norwegów do Kościoła katolickiego wstępują głównie przedstawiciele elity społecznej – naukowcy, lekarze, czy artyści.

Pielgrzymka z wojną w tle [Andrzej Grajewski]

W Gruzji i Azerbejdżanie, na obszarze targanymi wojnami i konfliktami, papież Franciszek nauczał, aby nie wykorzystywać różnic etnicznych, religijnych i politycznych jako „pretekstu do przekształcenia konfliktów w niekończące się nieszczęścia”.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama