Nowy numer 28/2018 Archiwum

Ile osób uczestniczyło w "czarnych protestach"?

Ok. 98 tys. osób uczestniczyło w poniedziałek w całym kraju w 143 zgromadzeniach, związanych z tzw. czarnym protestem - poinformował we wtorek komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk. Jak dodał, policja odnotowała siedem incydentów.

Z przekazanych przez szefa KGP informacji wynika, że największe zgromadzenia odbyły się we Wrocławiu, gdzie było ok. 20 tysięcy uczestników, w Warszawie - 17 tys. uczestników i w Poznaniu - ok. 8 tys.

Policja w całym kraju odnotowała tylko siedem drobnych incydentów. "Były to bardzo drobne incydenty i tylko jeden z nich, ten poznański, miał charakter zbiorowy" - poinformował Szymczyk.

Na ul. Święty Marcin poznańska policja zatrzymała trzy osoby: dwóch mężczyzn w wieku 27 i 44 lat oraz 34-letnią kobietę, które zaatakowały policjantów. Były one wcześniej notowane za podobne przestępstwa; są powiązane ze środowiskiem anarchistycznym - poinformował Szymczyk.

Jak wyjaśnił komendant, po zakończeniu "czarnego protestu" w Poznaniu grupa 17 osób na ul. św. Marcin zaatakowała pododdział policji, który zabezpieczał ten rejon. Według relacji Szymczyka, były to osoby zamaskowane, w kominiarkach, które obrzuciły policjantów kamieniami, butelkami i zapalonymi racami. W wyniku tego - jak to określił - "bezpodstawnego ataku" pięciu policjantów zostało rannych. Mają obrażenia twarzy, poparzenia szyi i klatki piersiowej oraz potłuczenia.

"Ten atak był powodem do podjęcia interwencji, w wyniku której zatrzymano trzy najbardziej agresywne osoby. W pewnym momencie doszło do próby odbicia tych osób. Wtedy policjanci użyli gazu pieprzowego" - powiedział szef KGP.

« 1 »

Zobacz także

 • Snajper
  05.10.2016 06:56
  "Próby odbicia"?? Powinna policja z ostrej walić w takich przypadkach, a anarchistów- nierobów, ktorzy by przeżyli - do przymusowych ciężkich robót.
  doceń 0
 • Gość
  05.10.2016 06:59
  17 tys w 2 mln- mieście to garstka. Głośno krzycząca, ale garstka. Proponuje objąć tę biedną garstkę modlitwą.
 • jenks27
  05.10.2016 09:29
  PiS nie dotrzymał swojego słowa o procedowaniu w sejmie wszystkich projektów obywatelskich i poniesie tego nieobliczalne konsekwencje.
 • Stanisław_Miłosz
  05.10.2016 15:02
  Świetne zdjęcie. Od razu się kojarzy ze scenami z Komuny Paryskiej: Lud, kloszardzi i reszta lumpenproletariatu na barykadach.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama