Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Biały Dzień w Telewizji Republika w odpowiedzi na Czarny Protest

Telewizja Republika organizuje w poniedziałek Biały Dzień - poinformowała stacja na swojej stronie internetowej. Trwa także Biały Protest Karmelitańskiej Wspólnoty Nowej Ewangelizacji "Solniczka". Jest to sprzeciw wobec Czarnego Protestu przeciwników zaostrzenia przepisów dot. aborcji.

W poniedziałek Telewizja Republika urządza Biały Dzień. Pracownicy stacji będą mieli przypięte do ubrania białe wstążki jako symbol "(...) solidarności z życiem nienarodzonych dzieci" - wypowiedział się na stronie stacji Tomasz P. Terlikowski, redaktor naczelny Telewizji Republika. Biały Dzień jest odpowiedzią na Czarny Poniedziałek - protest organizowany wobec możliwego zaostrzenia przepisów dot. aborcji.

Od 25 września w całej Polsce trwa także Biały Protest zorganizowany przez Karmelitańską Wspólnotę Nowej Ewangelizacji "Solniczka" we Wrocławiu. Uczestnicy na portalu społecznościowym są zachęcani przez organizatorów akcji do codziennego odmawiania modlitwy przez 9 dni o godz. 15 jako sprzeciw wobec Czarnego Protestu i aborcji.

W sieci pojawiły się także m.in. inicjatywy pod hasłem "Nie biorę udziału w strajku kobiet!" czy "Nie bądź krową, ubierz się kolorowo" (symbolem protestów wobec ewentualnego zaostrzenia przepisów dot. aborcji stał się czarny strój - PAP).

Czarny Protest jest reakcją na projekt "Stop Aborcji", wprowadzający całkowity zakaz przerywania ciąży oraz kary m.in. dla kobiet, które poddadzą się aborcji. W poniedziałek, według pojawiających się w sieci zapowiedzi, w całym kraju ma mieć strajk kobiet - jego uczestniczki mają wziąć wolne w pracy, nie iść na uczelnię, a jeśli nie pracują, powstrzymać się od domowych obowiązków.

Na portalach społecznościowych pojawiły się nie tylko wezwania do wzięcia udziału w strajku, ale też wpisy np. pracodawców i wykładowców popierających akcję. "Gazeta Wyborcza" poinformowała, że tego dnia jej dziennikarki nie muszą przychodzić do pracy; głos zabrali też m.in. prezydent Słupska Robert Biedroń, który zapowiedział, że w poniedziałek wszyscy wezmą wolne i będą protestować, a prezydenci Gdańska Paweł Adamowicz i Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk napisali do pracowników listy z wyrazami wsparcia dla strajku. Sama Janda zapowiedziała, że tego dnia nie wystąpi w zaplanowanym spektaklu.

« 1 »

Zobacz także

 • Gość
  03.10.2016 10:08
  dopoki ksieza wraz z lekarzami nie uzgodnia od ,ktorego momentu polaczony plemnik z komurka jajowa sa czlowiekiem a ,do,ktorego jeszcze nim nie jest problem ten bedzie ludzi dzielil.Moze by tak obie strony wkoncu usiadly i zaczely rozmowy zamiast zmuszac ludzi wychodzic na ulice w ramach protestow?
 • KOBIETA
  03.10.2016 21:43
  NIE CHCĘ ABORCJI, CHCĘ MIEĆ WYBÓR.
  Tu nie chodzi o to, by aborcja dostępna była na każde zawołanie, na każdym kroku.Tu chodzi o wybór poozstawiony kobiecie w takich sytuacjach jak: zgwałcenie, zagrożenie życia matki, dziecka.. CZEGO WY NIE ROZUMIECIE?!
 • Gość
  04.10.2016 11:11
  Prof. Chazan kogoś zmusił do urodzenia dziecka? Myślałem, że odmówił (zgodnie z klauzulą sumienia) przeprowadzenia aborcji (zabicia dziecka).
 • Mama
  04.10.2016 12:08
  Dziecko nie jest wlasnoscia matki. Nawet w zyciu plodowym. Tyle i az tyle. Szacunek dla malego czlowieka.
  doceń 7

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama