Nowy numer 44/2020 Archiwum

Proaborcyjny desant wyląduje w Warszawie

Europosłowie Socjalistów i Demokratów oraz frakcji Zielonych przyjadą do Polski, by wziąć w sobotę udział w demonstracji w Warszawie przeciw wprowadzeniu pełnej ochrony życia dzieci nienarodzonych.

Jak poinformowała na piątkowej konferencji prasowej w Brukseli rzeczniczka socjalistów w PE Utta Tuttlies, w proteście weźmie udział delegacja europosłów z grupy Socjalistów i Demokratów (S&D).

Do Warszawy pojechało pięcioro eurodeputowanych tej frakcji włącznie z jej wiceprzewodniczącym Joe Weidenholzerem, a także rzeczniczką ds. równouprawnienia kobiet i mężczyzn Marie Areną.

"Wzywamy polskie władze do wycofania projektu, który kryminalizuje aborcję" - mówiła w piątek rzeczniczka socjalistów w PE.

Politycy S&D mają podczas pobytu w Polsce prowadzić rozmowy nie tylko w kwestii dotyczącej prawa do aborcji, ale także w związku z kryzysem wokół Trybunału Konstytucyjnego. Europosłowie mają zaplanowane spotkania z organizacjami pozarządowymi, Barbarą Nowacką z komitetu "Ratujmy kobiety", sędziami Trybunału Konstytucyjnego, a także liderami Komitetu Obrony Demokracji.

« 1 »
TAGI:

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama