Nowy numer 43/2020 Archiwum

Co dalej z panem Wojciechem i jego szóstką dzieci?

Caritas Archidiecezji Łódzkiej otworzyło specjalną platformę, na której można podzielić się dobrem.

Caritas Archidiecezji Łódzkiej prowadzi zbiórkę pieniędzy na pomoc dla pana Wojciecha i jego szóstki dzieci. Niedawno informowaliśmy o tym, że sąd chciał zabrać ojcu dzieci ze względu na trudne warunki materialne, ale po interwencji min. Zbigniewa Ziobro szóstka maluchów została przy ojcu. Nadal jednak pan Wojciech potrzebuje pomocy.

W piątek Caritas Archidiecezji Łódzkiej otworzyła subkonto, na które można wpłacać darowizny na pomoc dla pana Wojciecha. Caritas prowadzi zbiórkę nie tylko na poprawę sytuacji bytowej samotnego ojca, ale i na długofalowe wsparcie socjalne.

Wcześniej informowano, że pan Wojciech potrzebuje 6 tys. złotych na kaucję na zakup nowego, większego mieszkania, które chciał wynająć w centrum miasta, ale obecnie zaistniała nowa możliwość.

- Kaucja została już zapłacona, ale z informacji, jakie posiadamy od pana Wojciecha i z MOPS-u, wynika, że być może otrzyma on większy lokal komunalny - informuje Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy łódzkiej Caritas.

Pytany, jak obecnie radzi sobie pan Wojciech, rzecznik mówi, że ojciec jest w trudnej sytuacji. - Jest sam, musi pracować i zajmować się dziećmi równocześnie, ale liczymy na to, że pomoc, którą obecnie dostaje, będzie dla niego motywująca. Jego dzieci na niego liczą – dodaje.

Tomasz Kopytowski poinformował także o nowej akcji Caritas Archidiecezji Łódzkiej, jaką jest platforma Dobromat.

- Dobromat działa na podobnych zasadach jak wpłatomat: można z niego "wypłacać" lub "wpłacać" dobro - mówi rzecznik. - To dobro można przekazać w formie finansowej lub pozafinansowej, np. jako pomoc w ofiarowaniu swojego czasu. Tym dobrem może być także miejsce na koloniach dla dzieci. Za pomocą Dobromatu można również pomóc panu Wojciechowi. Wystarczy wejść na stronę dobromat24.pl lub stronę Archidiecezji Łódzkiej i dokonać dobrowolnej wpłaty.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama