GN 42/2020 Archiwum

Minister Witold Waszczykowski z wizytą w Kanadzie

Rozmowy z kanadyjskimi władzami dotyczyły relacji handlowych i polityki bezpieczeństwa.

Podczas rozmowy z Suzanne Anton, prokurator generalną i ministrem sprawiedliwości prowincji Kolumbia Brytyjska, minister Witold Waszczykowski podkreślił doskonały stan stosunków polsko-kanadyjskich oraz wyraził satysfakcję, że młodzież z Kolumbii Brytyjskiej bierze udział w programach wymiany studenckiej i naukowej promowanych przez polskie placówki dyplomatyczne.

W trakcie spotkań z przedstawicielami biznesu w Izbie Handlowej UE Canada-West i w siedzibie KGHM International minister zaznaczył, że dobry klimat polityczny w stosunkach polsko-kanadyjskich daje perspektywy na rozwój relacji handlowych i wzajemnych inwestycji. Zdaniem ministra Waszczykowskiego obecny poziom relacji gospodarczych i kanadyjskich inwestycji w Polsce jest wciąż niesatysfakcjonujący. Minister wyraził nadzieję, że Kompleksowa umowa gospodarczo-handlowa UE-Kanada (CETA) nada nowy impuls naszym relacjom gospodarczym.

Minister Waszczykowski spotkał się również z przedstawicielami Polonii w Vancouver. Przypomniał, że "rząd podejmuje szereg inicjatyw na rzecz skuteczniejszego, a przede wszystkim stabilnego wspierania środowisk polonijnych głównie w zakresie edukacji, mediów, nauczania języka polskiego, polskiej historii i kultury oraz utrzymania dziedzictwa narodowego". - W tym celu wypracowujemy rozwiązania legislacyjne mające na celu uporządkowanie oraz ustabilizowanie finansowania współpracy z Polonią - zapewnił minister Waszczykowski. Zaapelował przy tym do Polonii "o dalszą współpracę w zakresie obrony dobrego imienia Polski oraz prawdy historycznej".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama