Nowy numer 44/2020 Archiwum

Franciszek: Doskonałość chrześcijańska polega na byciu miłosiernymi

Swoją katechezę Ojciec Święty poświęcił omówieniu hasła obecnego Jubileuszu Miłosierdzia: "Miłosierni jak Ojciec". 

„Miłość miłosierna jest jedyną drogą, którą należy podążać” - powiedział papież Franciszek podczas dzisiejszej audiencji ogólnej. Swoją katechezę Ojciec Święty poświęcił omówieniu hasła obecnego Jubileuszu Miłosierdzia: "Miłosierni jak Ojciec". 

Franciszek podkreślił, że doskonałość chrześcijańska polega na byciu miłosiernymi. 

TŁUMACZENIE: 
„Kościół nie może być niczym innym jak sakramentem miłosierdzia Bożego w świecie, w każdym czasie i wobec całej ludzkości. Zatem każdy chrześcijanin jest powołany do stawania się świadkiem miłosierdzia, a to się dzieje na drodze świętości.” 

Ojciec Święty nazwał przebaczenie filarem, który podtrzymuje życie wspólnoty chrześcijańskiej. Podkreślił, że potępienie grzesznika jest błędem i lekceważeniem miłosierdzia Boga. 

TŁUMACZENIE: 
„Nie mamy władzy, aby potępić naszego błądzącego brata, nie jesteśmy ponad nim: mamy raczej obowiązek przywrócenia go do godności dziecka Ojca i towarzyszenia jemu w jego drodze nawrócenia.” 

Ojciec Święty zaznaczył, iż miłość pozwala chrześcijanom na zachowanie tożsamości otrzymanej od Boga i uznanie siebie za dzieci tego samego Ojca.

Po katechezie Papież nawiązał do obchodzonego dziś Światowego Dnia Chorych na Alzheimera, którego hasłem są w tym roku słowa: „Pamiętaj o mnie”. Zachęcił, by pamiętać z troskliwością Maryi i czułością Jezusa Miłosiernego o cierpiących na tę chorobę, o ich rodzinach i wszystkich, którzy się nimi z miłością opiekują.

Wśród obecnych dziś na placu św. Piotra byli też Polacy.

„Serdecznie pozdrawiam pielgrzymów polskich. Życzę, by wasz pobyt w Rzymie umocnił waszą wiarę i więź z Kościołem. Przechodząc przez Drzwi Święte wypraszajcie dar odpustu dla was samych, dla waszych bliskich i zmarłych. Niech to przejście będzie dla was znakiem Bożego miłosierdzia. Niech duch wzajemnej miłości przenika wasze serca i promieniuje tym Miłosierdziem, które nigdy nie będzie miało końca. Z serca wam błogosławię”.

 

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama