Nowy numer 42/2018 Archiwum

Szarytki ujawniają szczegóły ataku we Francji

Kilka dni po zamordowaniu w Rouen ks. Jacques’a Hamela cztery szarytki, które były świadkami jego męczeństwa, zdecydowały się opowiedzieć o okolicznościach tego tragicznego wydarzenia.

Będące już na emeryturze zakonnice utrzymywały z muzułmanami bardzo dobre relacje. Tuż obok kościoła znajduje się meczet. Parafia udostępniła muzułmanom część należącego do niej terenu. W islamskie święta, kiedy wyznawcy Mahometa gromadzili się przed świątynią, siostry nawiązywały z nimi przyjazne relacje. Jeden z terrorystów korzystał nawet z pomocy punktu charytatywnego, w którym pracuje jedna z sióstr.

Zamachowcy wtargnęli do kościoła tuż przed zakończeniem Eucharystii. Najpierw przyszedł tylko jeden z nich, sprawdzić, czy kościół jest otwarty. „Myślałam, że to jakiś student. Powiedziałam, by przyszedł po Mszy, za 10 minut” – opowiada jedna z sióstr. Po chwili ów młodzieniec pojawił się ponownie, tym razem już w towarzystwie ubranego na czarno kolegi.

„Wyglądali jak terroryści, od razu zrozumiałam, co się dzieje” – wspomina s. Helene. Napastnicy byli bardzo nerwowi, wykrzykiwali slogany po arabsku, po francusku zaś powiedzieli, że „chrześcijanie nie popierają Arabów”.

Islamiści sprofanowali ołtarz. Wszystko, co się na nim znajdowało, zrzucili na ziemię. Księdza zmusili, by uklęknął. Staremu mężczyźnie, który wraz z żoną uczestniczył we Mszy, dali do ręki kamerę. W tym momencie odezwał się ks. Jacques: „Dość tego, co tu robicie?”. Jeden z terrorystów po raz pierwszy dźgnął go nożem w szyję. Jednej z szarytek udało się uciec, a zamachowcy z całą starannością – jak wspominają zakonnice – poderżnęli gardło kapłanowi. Sprawdzali przy tym, czy wszystko dobrze się nagrywa. Potem ugodzili też drugiego mężczyznę. Kobietom zaś oświadczyli, że są ich zakładnikami. Ręce mieli splamione krwią. Jeden z nich groził pistoletem.

Po dokonanym mordzie zamachowcy się uspokoili, a nawet zrobili się mili. „Jeden z nich uśmiechnął się do mnie na chwilę. Nie był to uśmiech triumfu, ale bardzo miły, kogoś, kto jest szczęśliwy” – wspomina s. Huguette. Islamiści pozwolili kobietom usiąść i rozmawiali z nimi o religii, zapytali, czy znają Koran. Jedna z nich odpowiedziała twierdząco i dodała, że wielkie wrażenie zrobiły na niej fragmenty Koranu o pokoju. Zamachowcy oświadczyli, że i oni chcą pokoju i że zamachy będą się powtarzać, dopóki bomby będą spadały na Syrię. Jeden z nich zapytał się zakonnicy, czy boi się śmierci. 

„Nie, bo wierzę w Boga i wiem, że będę szczęśliwa” - odpowiedziała. Rozmowa zeszła na Jezusa. Islamista zarzucił siostrom, że są w błędzie. „Jezus nie może być człowiekiem i Bogiem” – tłumaczył zgodnie z nauczaniem Mahometa jeden z zamachowców.

Kiedy pod kościół przyjechała policja, terroryści wskoczyli na ławki i zaczęli wykrzykiwać „Allah akbar”. Targnęli się również na tabernakulum, przewracając ustawione wokół niego świeczki. Posłużyli się kobietami jako żywymi tarczami, ale nie do końca się nimi zasłaniali, jakby wiedzieli, że muszą zginąć. Zastrzelili ich policjanci, którzy weszli do kościoła przez zakrystię.

« 1 »

Zobacz także

 • Siloam
  02.08.2016 22:17
  To jest wręcz alegoryczny obraz relacji Kościoła z islamem.
  Przyjęto mahometan, oddano im teren pod meczet, wspomagano, mówiono o ekumenizmie i wzajemnej miłości... A oni potem z wdzięczności poderżnęli gardło swojemu dobrodziejowi.
  Alegoria!
  doceń 19
 • ewa
  03.08.2016 07:22
  Partia KORWiN

  .

  Australia robi szeroką akcję uświadamiającą w mediach odnośnie fluoru ! ! !
  OGÓLNONARODOWE TRUCIE POLAKÓW FLUOREM ! ! !
  WYRZUĆ PASTĘ DO ZĘBÓW Z FLUOREM ! Co za perfidia w niszczeniu ludzi ? ! Nie można w sklepach dostać pasty do zębów bez fluoru !
  W pastach do zębów na opakowaniu w opisie użycia jest ostrzeżenie,że zwiększona dawka pasty jest szkodliwa,dowód na to, który sam się nasuwa.
  Niektóre są wręcz rakotwórcze .Tylko niedobór BIAŁKA powoduje
  próchnicę zębów .Nie ma mozliwości zbadania jaka jest ilości fluoru w organiżmie .Fluor codziennie przyjmujemy z wodą z kranu, jedzeniem, herbatą. Jest w glebie, unosi się w powietrzu. â Gdy w organizmie jest go zbyt wiele, odkłada się w kościach, zwiększając ich łamliwość. Uszkadza też nerki, zmniejsza odporność na infekcje, sprzyja rozwojowi alergii â ostrzega dr n. med. Danuta Myłek, alergolog i dermatolog. Poza tym, fluor wiąże magnez, co sprzyja zawałom serca, przyczynia się też do rozwoju depresji, bo pogarsza funkcjonowanie układu nerwowego. Zęby "przekarmione" tym pierwiastkiem pokrywają się żółtawym nalotem , a potem w paście do zębów szkodzi zdrowiu.Fluoryzacja zębów dzieci w szkołach ,jest dalej przeprowadzana.Niemcy w obozach koncentracyjnych ,aby ludzie się nie buntowali do mordowania i otumaniania ludzi używali FLUORU .W internecie można znależć wiele opisów o fluorze .Wodociągi polskie przejmuje obcy kapltał będzie dalsze trucie FLUOREM ! ! ! Główny Inspektorat Sanitarny nie kontroluje tego, nie zabrania i nie upowszechnia tych wiadomości. Pasty do zębów bez fluoru należy zamawiać w aptekach . UŻYWANIE FLUORU MUSI BYĆ KARANE ! NIE DAJ SIĘ ZNISZCZYĆ ! PRZEKAŻ DALEJ ! ! !
  Australia robi szeroką akcję uświadamiającą w mediach odnośnie fluoru, my nie mamy szans bo media nie polskie. Ja wywaliłam pastę elmex miesiąc temu. Dużo wiadomości tego typu jest na stronie fluor, ale czytając wszystko można się załamać. Wychodzi na to, że ani jeść, ani pić, ani żyć...Gdzieś czytałam, że pastą zęby czyścić 2x w tygodniu, w pozostałe dni sodą oczyszczoną. Pozdrawiam i dzięki za info
  ..
  JERZY ZIĘBA Poznaj prawdę o chorobach przewlekłych

  https://www.youtube.com/watch?v=HEvhT5OhFdA
 • trydentina
  03.08.2016 08:24
  Francjo, obudź się ! najwyższy czas!
  Czytając tą relację ma się wrażenie jakbyśmy się przenieśli do czasów męczeństwa pierwszych chrześcijan..Dwóch islamskich morderców wpada do kościoła, profanując NS i ołtarz, morduje księdza, po czym reakcją na to abpa Rouen jest zaproszenie współbraci morderców na mszę niedzielną...
  NIE TĘDY DROGA! Czy francuscy biskupi nie rozumieją że to droga do piekła i na zatracenie? z islamistami NIE DA SIĘ współpracować ani przyjaźnić.Ich celem jest zniszczenie Kościoła, gdyż kieruje nimi szatan. Ale francuscy biskupi chyba dalej idą w zaparte jak Aniela Merkel i nic nie rozumieją, jak apostołowie po śmierci Jezusa.
  Czy Duch Św. zstąpi na nich aby wycofali się z tej zgubnej ścieżki donikąd?
  doceń 6
 • Gość
  03.08.2016 08:27
  Im szybciej uświadomimy sobie, że islam był zawsze wrogiem chrześcijaństwa tym lepiej. Nigdy nie będzie prawdziwej przyjaźni między chrześcijanami a muzułmanami, bo różnimy się diametralnie w każdej sprawie: moralności, kulturze, poziomie cywilizacyjnym, zasadach społecznych i oczywiście religii. Morderstwo tego kapłana jest niezbitym dowodem jaki muzułmanie mają prawdziwy stosunek do chrześcijan.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy