Nowy numer 23/2021 Archiwum

Pawlicki przestaje być dyrektorem TVP1

Jan Pawlicki przestaje pełnić funkcję dyrektora TVP1, awansuje bowiem na pełnomocnika zarządu ds. wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej; pełniącym obowiązki dyrektora TVP1 jest od dziś Krzysztof Karwowski - poinformowała TVP w komunikacie przekazanym w piątek PAP.

Jak przypomniano, w zeszłym tygodniu dyrektorem TVP2 został Marcin Wolski, który zastąpił na tym stanowisku Macieja Chmiela, obecnie odpowiedzialnego za koprodukcje z BBC.

"Nowe kierownictwo TVP S.A. eliminuje słabości organizacyjne dotychczasowej struktury Spółki, która była przystawką i witryną dla produkcji zewnętrznej. Cel wprowadzenia zmian organizacyjnych i personalnych jest jasny: przywrócić kreację i produkcję do TVP" - zadeklarowano.

W związku z tym, podano, Wojciech Hoflik, pozostając na stanowisku szefa Agencji Produkcji Telewizyjnej i Filmowej, od piątku odpowiada także za uporządkowanie rynku twórców i producentów spoza TVP. "W tym celu Hoflik utworzy i stanie na czele Agencji Kreacji Filmów i Seriali, która zajmie się pozyskiwaniem, selekcją i procesem produkcji najlepszych projektów zgłaszanych przez twórców spoza TVP" - wyjaśniono.

Natomiast Jan Pawlicki, czytamy, "przestaje pełnić funkcję dyrektora TVP1, awansuje bowiem na pełnomocnika zarządu do spraw wewnętrznej produkcji filmowej i serialowej". "Wkrótce powoła on odrębną Agencję Kreacji, biorąc na siebie odpowiedzialność za wewnętrzne projekty start-upów produkcyjnych. Pełniącym obowiązki dyrektora TVP1 jest od dziś Krzysztof Karwowski" - zapowiedziano.

Dodano, że "awans Pawlickiego i Hoflika jest kolejnym efektem gruntownej przebudowy struktury TVP S.A., której celem jest optymalne wykorzystanie talentów i umiejętności kadry kierowniczej Spółki".

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama