Nowy numer 17/2024 Archiwum

Polska wygrała klasyfikację medalową!

Fenomenalny występ polskich lekkoatletów podczas mistrzostw Europy: nasi zdobyli pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej, zgarniając 6 złotych, 5 srebrnych 1 brązowy medal.

Dwa lata temu w Zurychu Polacy także zdobyli 12 medali, ale mniej cenne i dlatego zajęli wówczas szóste miejsce w tabeli.

W Amsterdamie na najwyższym stopniu podium stanęli: Anita Włodarczyk i Paweł Fajdek (rzut młotem), Robert Sobera (skok o tyczce), Piotr Małachowski (rzut dyskiem), Adam Kszczot (800 m), Angelika Cichocka (1500 m); po srebro sięgnęli: Karol Hoffmann (trójskok), Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (800 m), Joanna Linkiewicz (400 m ppł), męska sztafeta 4x400 m, a jedyny brąz wywalczył Wojciech Nowicki (rzut młotem).

Polacy wyprzedzili Niemców i Brytyjczyków.