Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Tak kochają miłośnicy zwierząt (z forum gazeta.pl)

Szef naszego serwisu Franciszek Kucharczak (obecnie na urlopie) kilka dni temu skrytykował pomysł PiS dotyczący zaostrzenia kar za znęcanie się nad zwierzętami.

Jego zdaniem, dotychczasowe zagrożenie karą – do 3 lat więzienia – jest wystarczające. Podał kilka argumentów wspierających tę tezę. Wyliczył też plusy projektowanej ustawy. Podkreślił, że do zwierząt należy odnosić się po ludzku, czyli nie znęcać się nad nimi.

Tekst doczekał się (krytycznych) omówień w mediach lewicowych, m.in. na gazeta.pl.

Zamiast komentarza, proponujemy krótką antologię komentarzy internautów z gazeta.pl, uważających się zapewne za miłośników zwierząt. Zobaczmy, jak oni odnoszą się do ludzi, w tym przypadku do F. Kucharczaka:

  • Po prostu tępy katodebil.
  • Facet to znany idiota.
  • Durny katolski ćwok
  • Ma rację. Osobiście bałbym się pomylić go z psem, jeszcze przez pomyłkę bym go (Kucharczaka) polubił
  • KK powinno się omijać z daleka. To nic innego jak wylegarnia bezmozgowcow typu Kucharczyk którzy tylko potrafią dreptac w swoich brodzikach intelektualnych.
  • I właśnie dlatego ja nienawidzę katoli!

Redakcja, której „nie jest wszystko jedno” i która werbalnie opowiada się przeciw mowie nienawiści, toleruje te i podobne wpisy.

P.S. Odezwały się głosy miłośników zwierząt, którzy odcinają się od poetyki cytowanych wpisów. Świetnie! Oczywiście, nie jest tak, że wszyscy miłośnicy zwierząt w taki sposób odnoszą się do bliźnich. Proszę jednak spojrzeć na proporcje hejtu pod tekstem na gazeta.pl i reakcję (a właściwie: brak reakcji) redakcji...  Niemniej, uznając racje krytyków, uzupełniliśmy tytuł, by nie stanowił generalizacji.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy