Nowy numer 7/2019 Archiwum

Tak kochają miłośnicy zwierząt (z forum gazeta.pl)

Szef naszego serwisu Franciszek Kucharczak (obecnie na urlopie) kilka dni temu skrytykował pomysł PiS dotyczący zaostrzenia kar za znęcanie się nad zwierzętami.

Jego zdaniem, dotychczasowe zagrożenie karą – do 3 lat więzienia – jest wystarczające. Podał kilka argumentów wspierających tę tezę. Wyliczył też plusy projektowanej ustawy. Podkreślił, że do zwierząt należy odnosić się po ludzku, czyli nie znęcać się nad nimi.

Tekst doczekał się (krytycznych) omówień w mediach lewicowych, m.in. na gazeta.pl.

Zamiast komentarza, proponujemy krótką antologię komentarzy internautów z gazeta.pl, uważających się zapewne za miłośników zwierząt. Zobaczmy, jak oni odnoszą się do ludzi, w tym przypadku do F. Kucharczaka:

 • Po prostu tępy katodebil.
 • Facet to znany idiota.
 • Durny katolski ćwok
 • Ma rację. Osobiście bałbym się pomylić go z psem, jeszcze przez pomyłkę bym go (Kucharczaka) polubił
 • KK powinno się omijać z daleka. To nic innego jak wylegarnia bezmozgowcow typu Kucharczyk którzy tylko potrafią dreptac w swoich brodzikach intelektualnych.
 • I właśnie dlatego ja nienawidzę katoli!

Redakcja, której „nie jest wszystko jedno” i która werbalnie opowiada się przeciw mowie nienawiści, toleruje te i podobne wpisy.

P.S. Odezwały się głosy miłośników zwierząt, którzy odcinają się od poetyki cytowanych wpisów. Świetnie! Oczywiście, nie jest tak, że wszyscy miłośnicy zwierząt w taki sposób odnoszą się do bliźnich. Proszę jednak spojrzeć na proporcje hejtu pod tekstem na gazeta.pl i reakcję (a właściwie: brak reakcji) redakcji...  Niemniej, uznając racje krytyków, uzupełniliśmy tytuł, by nie stanowił generalizacji.

« 1 »

Zobacz także

 • Gośćkrystyna
  11.07.2016 12:23
  https://www.facebook.com/azyldlazwierzat/posts/1377222108971082
  doceń 16
 • Max_Q
  15.07.2016 12:53
  jak przeczytałem tekst niejakiego pana Kucharczaka to rzygać mi się chce, kolejny z wrażliwością katolicką na temat naszych ,,Braci Mniejszych"
  doceń 29
 • JAWA25
  01.05.2017 15:43
  redaktor Kucharczak (gosc.pl/doc/3266801.Uczlowieczanie-zwierzat) nie tylko zaatakował pomysł zaostrzenia kar za okrutne traktowanie zwierząt, lecz pisał tak jakby zachodził związek z aborcją, że następuje "zacieranie różnicy ludzi i zwierząt w świadomości społecznej" (?!), wyśmiewał tych co leczą zwierzęta zamiast je uśmiercać itp. Co pominięto, w końcu czemu ciemny lud ma o tym wiedzieć...
  doceń 32
 • riverblade
  31.01.2019 14:10
  Na pewno w czasie pracy ale także w życiu prywatnym zdarzyło wam się spotkać z problemem jakim jest pospawanie czy posklejanie wszelkich materiałów sztucznych takich jak plastik, plexi, pvc i wiele innych. Dlatego jeśli ktoś chce nauczyć się tej niezwykle przydatnej umiejętności zapraszam na wysokiej jakości instruktaże youtube com/user/ataszek/ prowadzone przez wieloletniego specjalistae z bogatą wiedzą. Z pewnością każdy znajdzie tu temat odpowiedni dla siebie. 
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL