Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Drony w służbie ŚDM

Dzięki współpracy firmy Agrocom Polska z gliwicką spółką Novelty RPAS powstała ortofotomapa terenu w Brzegach, gdzie pod koniec lipca miliony młodych ludzi z całego świata spotkają się z papieżem Franciszkiem.

Novelty RPAS Albatros gotowy do zbierania danych potrzebnych do utworzenia fotomapy ŚDM 2016   Novelty RPAS Albatros gotowy do zbierania danych potrzebnych do utworzenia fotomapy ŚDM 2016 www.noveltyrpas.com Mapa Campus Misericordiae posłuży m.in. do celów poglądowych, planistycznych i operacyjnych.

Do jej wykonania przyczynił się dron Albatros - bezzałogowy samolot przeznaczony do fotogrametrii dużych obszarów.

Jego wielozadaniowość pozwala na prowadzenie obserwacji oraz zbieranie danych do tworzenia ortofotomap, modeli przestrzennych terenów czy analiz na potrzeby rolnictwa i leśnictwa. Autonomiczna konstrukcja pozwala na dwie godziny lotu o maksymalnym zasięgu 120 km.

Obejrzyj TUTAJ szczegółową mapę terenu w Brzegach, gdzie odbędą się największe wydarzenia Światowych Dni Młodzieży 2016.

Więcej o dronach i działalności gliwickiej firmy pisaliśmy TUTAJ.

Ortofotomapa Campus Misericordiae w formie do wydruku   Ortofotomapa Campus Misericordiae w formie do wydruku www.noveltyrpas.com

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama