Nowy numer 3/2021 Archiwum

Mecz z Portugalią: Rekord w historii badań oglądalności

Mecz Polska-Portugalia oglądało więcej osób niż hitowe spotkanie na Euro 2012 z Rosją.

Rekordowe 15,97 mln zgromadziło się przed odbiornikami telewizyjnymi, aby obejrzeć ćwierćfinałowy mecz Polska-Portugalia. Jak podają "Wirtualne Media", 8,07 mln Polaków oglądało mecz w TVP1, a 7,9 mln w Polsacie i Polsacie Sport.

Jak wynika z danych Nielsen Audience Measurement przełożyło się to na 86,57 proc. udziału tych stacji w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów, a więc tylko 13,43 proc. osób oglądających wtedy telewizję miało włączone inne kanały. Ten wynik jest rekordowym, ponieważ od początku istnienia badań telemetrycznych, a więc od połowy lat 90-tych, nigdy nie zanotowano tak wysokiego wskaźnika.

Pojedynek Polaków z Portugalczykami wyprzedził pod względem oglądalności wcześniejszy mecz ze Szwajcarami, który zanotował 85,8 proc. udziału. Mniej widzów - 14,68 mln osób -oglądało także hitowe spotkanie na Euro 2012 Polski z Rosją.

Spotkanie Polska-Portugalia to także pierwszy mecz, w którym kibicowało więcej pań niż panów. Cały mecz oglądało łącznie 8,08 mln kobiet (50,56 proc. wszystkich widzów) i 7,90 mln mężczyzn (49,44 proc.).

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama