GN 24/2019 Archiwum

Zakonnica klauzurowa doktorem inżynierii kosmicznej

Siostra Benedykta od Świętego Oblicza, 32-letnia zakonnica klauzurowa z Indii, została doktorem inżynierii kosmicznej. Swój tytuł naukowy obroniła w prestiżowym Instytucie Obronnym Zaawansowanych Technologii w Punie koło Bombaju. Wcześniej studiowała tę samą dziedzinę na tamtejszym uniwersytecie.

Jej praca doktorska dotyczyła silników strumieniowych z naddźwiękową komorą spalania, używanych głównie w pojazdach naddźwiękowych i kosmicznych. Teoretycznie mogą one skrócić czas powietrznej podróży do jakiegokolwiek miejsca na Ziemi do zaledwie 90 minut.

Siostra Benedykta przyznaje, że spotkała Boga w czasie swych studiów doktoranckich. Czekała ją lukratywna kariera inżyniera, jednak w czasie rekolekcji w Punie poczuła powołanie. Zrozumiała, że była to „miłość do Jezusa”, dlatego postanowiła „dać Mu pierwszeństwo w życiu przed studiami”. Wstąpiła do karmelitanek bosych w lutym 2015 r. 

Jednak przeorysza pozwoliła nowej siostrze na dokończenie doktoratu, którego obrona była jej pierwszym wyjściem zza klauzury od czasu wstąpienia do zakonu.

« 1 »

Zobacz także

 • Filip
  10.06.2016 23:42
  Temat pracy niebanalny, a i okoliczności takie że szkoda by było nie skończyć pracy. Doktorat warto mieć czy się jest zakonnicą czy nie!
  doceń 7
 • JAWA25
  11.06.2016 21:59
  "Zrozumiała, że była to „miłość do Jezusa”, dlatego postanowiła „dać Mu pierwszeństwo w życiu przed studiami”." A studia i miłość do Jezusa się nawzajem wykluczają czy jak?
 • TomMartin
  12.06.2016 00:20
  Pytanie praktyczne: do czego w zakonie potrzebna jest wiedza nt. "silników strumieniowych z naddźwiękową komorą spalania". Skoro trzeba było sprawę DOKOŃCZYĆ po wstąpieniu do zakonu, to pewnie jest to bardzo ważne i zakon chce to jakoś wykorzystać. Może do lepszej, szybszej, bardziej wydajnej kontemplacji...? naddźwiękowej...?

  Niee... myślę, że po prostu piec nawalił w kotłowni i ktoś to musi naprawić...
 • Naukowiec
  13.06.2016 16:01
  Okej a będzie mogła prowadzić badania w klasztorze, bo jeśli nie to prawdę mówiąc po co jej doktorat.
  Jeśli dostanie pozwolenie na udział w jakiś projektach badawczych to wtedy ten doktorat ma sens

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL