Nowy numer 21/2018 Archiwum

Jak się ubrać na egzamin?

Dowcipny sposób na przypomnienie student(k)om, jak wygląda stosowny strój na egzamin, znalazła Katedra Prawa Rzymskiego KUL.

"Paniom przypominamy, że ich tymczasowym pragnieniem jest zdanie egzaminu z prawa rzymskiego, a nie wygranie castingu na główną rolę w filmie dla..., a zresztą, mniejsza o to, dla kogo. Panom przypominamy, że ich tymczasowym pragnieniem jest zdanie egzaminu z prawa rzymskiego, a nie znalezienie wymarzonego chłopaka" - zauważył administrator fejsbukowego profilu katedry. 

Zamieścił też zdjęcia poglądowe (patrz - obok), które mają uświadomić, jakie stroje są odpowiednie, a jakie - nie.

Na poły tylko żartobliwy post cieszy się sporą popularnością wśród użytkowników Facebooka.

« 1 »

Zobacz także

 • Godzilla
  01.06.2016 20:03
  Trochę śmieszne, trochę straszne... niestety "taki mamy klimat", że trzeba uczyć młodych ludzi PODSTAW savoir-vivre'u. Szokujące jest to, że mówimy tutaj o dwudziestoparolatkach (!!!). na naukę oczywiście nigdy nie jest za późno, jednak warto zastanowić się nad tym, jak w takim razie wyglądały wcześniejsze relacje na linii uczeń- nauczyciel w szkole średniej, gimnazjum, podstawówce, jak wyglądała relacja dziecko-rodzic? Jakiś element tej układanki musiał zawieść, skoro teraz dorosłym ludziom trzeba wpajać elementarne zasady dobrego zachowania.
  doceń 4
 • Pepe
  01.06.2016 21:41
  Sprawdziłem na podlinkowanej stronie, czy ktoś się nie pomylił. Nie, faktycznie administrator
  Katedra Prawa Rzymskiego KUL napisał(a):

  "Panom przypominamy, że ich tymczasowym pragnieniem jest zdanie egzaminu z prawa rzymskiego, a nie znalezienie wymarzonego chłopaka."

  Czyli (K)UL idzie z duchem czasu i jest otwarty na związki homoseksualne. Wnioskuję o usunięcie z nazwy pierwszego członu.

 • gość
  02.06.2016 10:44
  Nauka opiera się na przyjmowaniu konsekwencji. Zatem najlepszą formą nauki jest wyrzucenie z egzaminu niepokornego/niewychowanego studenta. Drugi raz dobrze się zastanowi nad doborem stroju, makijażu.

  Znam kilka takich historii (UŚ). Niestety nie jest to obowiązująca norma postępowania, a szkoda.
  doceń 5
 • trzinaalli
  02.06.2016 12:54
  Przyzwoity strój obowiązuje ZAWSZE I WSZĘDZIE, a nie tylko na egzaminie, w kościele czy teatrze. Jeśli ktoś (zwłaszcza kobiety) wygląda prowokacyjnie, to niech się nie dziwi na wulgarne komentarze, "gapienie się", zaczepki i molestowanie. Przykład molestowania kobiet w Niemczech przez imigrantów to doskonale obrazuje.
  doceń 3

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama