Nowy numer 33/2018 Archiwum

Jarosław Wałęsa zawiesił członkostwo w PO

Europoseł Jarosław Wałęsa zawiesił swoje członkostwo w PO - poinformował w środę PAP szef klubu Platformy i jej lider na Pomorzu Sławomir Neumann. Powody tej decyzji nie są znane; według Neumanna, Wałęsa nie podał ich w piśmie, które do skierował do niego.

"W piśmie, które otrzymałem od Jarosława Wałęsy, jest jedno zdanie, że zawiesza swe członkostwo w Platformie. Zgodnie ze statutem partii miał do tego prawo. Umówiłem się z nim na rozmowę w przyszłym tygodniu, ponieważ teraz przebywa za granicą" - zaznaczył Neumann. Według niego, pismo europosła wpłynęło do niego w zeszłym tygodniu.

Jarosław Wałęsa, syn b. prezydenta Lecha Wałęsy, w Parlamencie Europejskim zasiada od 2009 roku. Wcześniej, w latach 2005-2009 był posłem PO. Z Platformą związany jest od 2005 roku. Od czerwca ubiegłego roku kierował think-tankiem PO, Instytutem Obywatelskim.

Portal 300polityka.pl podał, że europoseł PO może być niezadowolony m.in. z decyzji kierownictwa partii dot. braku zaangażowania w marsz KOD 4 czerwca.

Ponad tydzień temu władze klubu PO podjęły decyzję o zawieszeniu na miesiąc w prawach członka klubu PO Michała Kamińskiego, w przeszłości m.in. spin doctora PiS i doradcy b. premier Ewy Kopacz.

Według kierownictwa klubu PO, powodem nałożenia kary na Kamińskiego było wielokrotne złamanie przez niego regulaminu klubu. Chodzi o występy polityka w mediach, o których nie uprzedzał władz klubu, ani odpowiedzialnego za politykę medialną w klubie Marcina Kierwińskiego.

"Każdy poseł na początku kadencji otrzymał regulamin klubu oraz informacje, że przed każdym pójściem do mediów musi informować klub. Michał nie miał zakazu medialnego, natomiast był winien, tak jak każdy poseł, informować osoby odpowiedzialne w klubie za politykę informacyjną. Nie robił tego i został zawieszony na miesiąc" - powiedział w środę PAP sekretarz klubu PO Zbigniew Konwiński.

"To jest kwestia dyscypliny, która musi być w dobry sposób realizowana. Jeżeli ktoś jest w zespole, jest członkiem grupy, to musi przyjąć zasady, które wszystkich obowiązują, nie powinno być +świętych krów+" - ocenił w środowej rozmowie z PAP lider Platformy Grzegorz Schetyna.

Rozmówcy PAP z władz PO nie wykluczają, że jeśli Kamiński będzie w dalszym ciągu lekceważył zasady panujące w klubie Platformy, może zostać z niego usunięty.

« 1 »

Zobacz także

 • Stanisław_Miłosz
  01.06.2016 17:56
  Oby z tego kury jaj nie przestały znosić, a krowy mleka dawać! :-(
  doceń 1
 • FARAS77
  01.06.2016 18:05
  No i fajnie,teraz założy syn z ojcem nową frakcje np o nazwie stoczniowcy, skok przez płot itp.Niech im miło będzie tylko zdala od nas.
  doceń 2
 • Awa
  01.06.2016 20:35
  Donald rzucił do KODU?
  doceń 2

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama