Brązowy medal dla Polek

Weronika Deresz i Joanna Dorociak zdobyły brązowy medal wioślarskich mistrzostw Europy w Brandenburgu w rywalizacji dwójek podwójnych wagi lekkiej. Powtórzyły tym samym sukces sprzed roku z Poznania. Zwyciężyły Holenderki Ilse Paulis i Maaike Head.

Polki uzyskały czas 7.44,880 i do triumfatorek straciły 4,330 s. Po srebro sięgnęły Niemki Fini Sturm i Marie-Louise Draeger rezultatem 7.42,790.

Na ubiegłorocznych mistrzostwach świata we francuskim Aiguebelette Deresz i Dorociak zajęły ósme miejsce, które dało im awans na sierpniowe igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro.

Wcześniej w Niemczech w rywalizacji mężczyzn w tej konkurencji czwarte miejsce zajęli Artur Mikołajczewski i Miłosz Jankowski, którym do podium zabrakło ok. pięciu sekund. Z kolei w jedynkach wagi lekkiej piąta była Martyna Mikołajczak.

Przed biało-czerwonymi jeszcze dwie szanse medalowe. O najwyższe cele powalczą jeszcze kobieca czwórka podwójna i męska ósemka.