GN 41/2019 Archiwum

Biblia o pracy

O tym, że pracując nie powinniśmy postępować ponad nasze siły, przekonywali chrześcijańscy doradcy w Chorzowie.

Praca jest integralną częścią życia każdego człowieka. W zamyśle Bożym powinna być realizacją misji, którą każdemu człowiekowi Bóg przeznaczył, błogosławieństwem. Powinna przynosić rozwój i pomnażanie talentów, którymi każdy z nas został obdarzony. Dzisiaj, kiedy często praca budzi złe emocje i skojarzenia, istnieje wielka potrzeba budowania prawdziwych, opartych na Biblii przekonań o pracy, które dają nadzieję i wolność, pozwalają uwierzyć we własną niepowtarzalność i odkryć własne obdarowania.

Taki cel przyświecał konferencji „Zawód czy powołanie? Biblia o pracy”, która odbyła się 2 kwietnia w Chorzowie. Zorganizowana przez Ośrodek Fundacji "Światło-Życie" ZAKKAI w Chorzowie była pierwszą taką konferencją w południowej Polsce. Zgromadziła przedstawicieli różnych środowisk i grup zawodowych, wśród uczestników byli pracownicy, pracodawcy, poszukujący pracy oraz osoby chcące odnaleźć właściwe miejsce na rynku pracy.

Konferencja podzielona była na kilka bloków tematycznych, które prowadzili chrześcijańscy doradcy zawodowi, psychologowie, coachowie i pracodawcy: Zdzisław Miara, Anna Malińska, Alan Melkumian, Ewa Warchoł i Mariusz Kaletka.

Cennym uzupełnieniem wykładów były świadectwa prelegentów i osób, które dzieliły się swoim doświadczeniem w Bożym podejściu do pracy, odkrywaniu swojego powołania zawodowego. Podczas spotkania było także miejsce na panel dyskusyjny z udziałem ekspertów oraz czas na nawiązywanie kontaktów.

Tematy poszczególnych wystąpień przybliżały zawarte w Biblii Boże spojrzenie na pracę, pomagały odnaleźć słuchaczom swoje miejsce na rynku pracy oraz ukazywały drogi do zwiększenia zawodowej wartości.

– Mamy wiele tekstów biblijnych, które mówią o zaspokajaniu potrzeb przez pracę. Podkreślają one, że nie powinno się szukać czegoś, co jest ponad nasze siły. Bóg obiecał zaspokajać nasze potrzeby i zwykle czyni to właśnie przez pracę - mówił Zdzisław Miara - koordynator Edukacji Finansowej Crown. Wskazując cechy Bożej pracy, pokazywał jak sami powinniśmy pracować. 

- Dla każdego istnieje miejsce na rynku pracy, a jego poszukiwanie jest zawsze procesem – mówiła w swoim wystąpieniu Anna Malińska, lider edukacji finansowej, zachęcając do odkrywania osobistego kształtu i wytrwałego poszukiwania odpowiedniej dla siebie pracy. Ewa Warchoł - coach, doradca zawodowy – podkreślała, że kluczowa w znalezieniu właściwej pracy jest znajomość siebie i pójście za głosem swojego serca i pasji. Mówiła, że nie ma złych pracowników, a jedynie bywają ludzie źle dopasowani do swojego zajęcia. Jako doświadczony rekruter doradzała, jak skutecznie przygotować się do poszukiwania pracy i jak opracować dokumenty aplikacyjne. Mariusz Kaletka, przedsiębiorca, z udzielającym się uczestnikom entuzjazmem i energią mówił o pasji, która powinna ukierunkowywać nasze poszukiwania pracy i towarzyszyć codziennemu jej wykonywaniu. Omawiając czynniki determinujące naszą wartość na rynku pracy, takie jak kompetencje i wiedzę, umiejętność sprzedania się oraz kontakty – wskazał, jak skutecznie ją zwiększać.

Alan Melkumian – przedsiębiorca, podkreślał znacznie rzetelnej pracy i uczciwej pracy. Podzielił się swoim osobistym doświadczeniem podejścia do pracy, relacji w stosunku do współpracowników i konieczności równowagi pomiędzy pracą a rodziną.

Gospodarzem konferencji był Michał Maliński – kierownik Ośrodka Fundacji "Światło-Życie" ZAKKAI w Chorzowie.

Patronat honorowy nad konferencją objął Biskup Adam Wodarczyk. Wydarzenie odbyło się pod patronatem medialnym Gościa Niedzielnego i Radia eM.

« 1 »
TAGI:

Zobacz także

 • Gość
  04.04.2016 11:13
  Bardzo cenna konferencja. Szkoda, że nie nagłośniona. A może by tak jeszcze w innych miejscach? I jeszcze malutkie pytanko - można bardzo lubić swoją pracę i widzieć w niej swoje powołanie, ale warunki jej wykonywania stwarza pracodawca (także taki - państwowy) i - tu jest klops... Nie każdy zawód można wykonywać "na swoja rękę". Oj przydałyby się rekolekcje dla pracodawców...
  doceń 0
 • MarianNowak
  04.04.2016 11:27
  O tym, że pracując nie powinniśmy postępować ponad nasze siły, chrześcijańscy doradcy powinni przekonać prezydenta Dudę i nadgorliwych posłów PIS, którzy w Sejmie najczęściej pracują w nocy, ponieważ oni nie wiedzą, iż w zamyśle Bożym ich praca powinna być realizacją misji, którą każdemu człowiekowi Bóg przeznaczył swoim błogosławieństwem. Dlatego też, że oni tego nie dostrzegają tych okoliczności - to obecnie ich nocna praca praca budzi złe emocje i skojarzenia.
  doceń 1

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL