Nowy numer 25/2018 Archiwum

Papież surowy dla burmistrza Rzymu za homozwiązki

Papież był dla mnie bardzo surowy – przyznaje w opublikowanej właśnie książce były burmistrz Rzymu Ignazio Marino. Opowiada on w niej o reakcji Franciszka na samowolę administracyjną burmistrza, który wbrew obowiązującemu we Włoszech prawu, postanowił na własną rękę wpisać do ksiąg stanu cywilnego 16 par gejowskich.

Działo się to podczas pierwszego synodu biskupów o rodzinie. Na skutek panującego wówczas zamętu Marino odniósł błędne wrażenie, że w ten sposób wpisuje się w nową linię Kościoła, który miał się wówczas rzekomo otworzyć na związki homoseksualne. 17 października 2014 r. w przeddzień bezprawnej uroczystości na Kapitolu burmistrz Rzymu za wszelką cenę próbował się skontaktować z Papieżem, aby osobiście poinformować go o swej inicjatywie. Franciszek nie mógł jednak podejść do telefonu, bo uczestniczył w obradach synodalnych.

Kiedy kilka miesięcy później Papież przyjął go w Watykanie na audiencji prywatnej, burmistrz Rzymu zamiast aprobaty usłyszał od Franciszka bardzo surowe, jak dziś wspomina słowa, potwierdzające, że jego inicjatywa względem związków gejowskich była błędem.

« 1 »

Zobacz także

 • gut
  01.04.2016 14:50
  Surowość to nie - słabość...[?]
  doceń 4
 • velario
  01.04.2016 15:30
  Mam wątpliwości, czy to jest rola papieża: karcić WŁOSKIEGO urzędnika za to, że naruszył WŁOSKIE prawo...
 • Gość
  02.04.2016 00:51
  Dość długo czekał z tą krytyką. Szkoda, że uwzględnił tylko włoskie normy, a Boże jak zwykle w kącie. Poza tym, jak się burmistrz mógł pomylić z odczytem " nowej linii Kościoła"? - co to takiego ? Ewangelia już jest inna i dogmaty już nie obowiązują? No cóż multi kulti bogato wgryza się w Kościół. Zamiast ewangelizacja "kultury" to "ukulturnianie" ewangelizacji.
  doceń 0
 • U;p
  02.04.2016 10:25
  Skoro nie wiesz to teraz juz wiesz: X Przykazan Bozych i Biblia.
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama