Pakistan w szoku po zamachu

„Jezus ukazuje nam, że moc Boga nie niszczy, ale jest miłością; sprawiedliwość Boga nie jest zemstą, ale miłosierdziem”. Dzisiejszy tweet Papieża Franciszka ma szczególną wymowę dwa dni po zamachu w Lahaurze, w którym w Wielkanocną Niedzielę poniosło śmierć ponad 70 Pakistańczyków, w większości chrześcijan.

„Celem zamachowców byli chrześcijanie, ale zabito też wielu muzułmanów – powiedział arcybiskup Lahauru Sebastian Francis Shaw w wywiadzie dla włoskiej telewizji katolickiej TV 2000. – Odprawialiśmy wielkanocne Msze w naszych kościołach do trzeciej po południu. Potem wierni poszli do parków, do ogrodu zoologicznego czy miejsc rozrywki. Wiele rodzin udało się do parku Gulshan-e-Iqbal, gdzie przed siódmą miał miejsce zamach. Wśród ofiar są małe, 6- czy 7-letnie dzieci. Społeczeństwo jest zszokowane. Nie tylko chrześcijanie, ale i wyznawcy islamu oddawali krew dla rannych. Z pomocą pośpieszyli też liczni muzułmańscy uczniowie naszych szkół katolickich” – dodał metropolita Lahauru.

Wczoraj wieczorem przy wejściu do parku, w którym doszło do zamachu, zebrały się z zapalonymi świecami setki chrześcijan i muzułmanów, by uczcić pamięć ofiar. Uczestnicy spotkania domagali się od pakistańskich władz, by nie tylko potępiały terroryzm słowami, ale rzeczywiście chroniły przed nim ludzi. Uważa się, że rząd nie podejmuje żadnych praktycznych działań przeciw aktom terrorystycznym, by nie stracić w następnych wyborach głosów skrajnych elementów islamskich.

« 1 »