Nowy numer 25/2018 Archiwum

Prezydent Duda przybył do Czech

Prezydent Andrzej Duda z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą przybyli do Czech. Jeszcze w poniedziałek para prezydencka spotka się w Pradze z Polonią. Na wtorek zaplanowano rozmowy Andrzeja Dudy z prezydentem Czech Miloszem Zemanem i premierem Bohuslavem Sobotką.

Oficjalne powitanie polskiego prezydenta i jego małżonki odbędzie się we wtorek. Zaplanowano spotkanie par prezydenckich, a następnie rozmowy plenarne delegacji pod przewodnictwem prezydentów Polski i Czech.

Prezydencki minister Krzysztof Szczerski powiedział, że tematyka spotkań dwustronnych będzie dotyczyła współpracy w ramach Grupy Wyszehradzkiej, a szerzej środkowoeuropejskiej oraz unijnej. Kontekstem wizyty będzie też kryzys migracyjny oraz lipcowy szczyt NATO w Warszawie - zapowiedział Szczerski.

"To element budowania koalicji i zgody przed NATO-wskim szczytem wśród krajów regionów" - podkreślił.

Para prezydencka odwiedzi archikatedrę świętych Wita, Wacława i Wojciecha w Pradze. Andrzej Duda z małżonką złożą także kwiaty na grobie prezydenta Vaclava Havla.

Na zakończenie wizyty Andrzej Duda spotka się z polskimi przedsiębiorcami.

« 1 »

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama