Nowy numer 25/2018 Archiwum

CBOS: PiS i PO - w górę; N i Kukiz'15 - w dół

37 proc. badanych deklarujących udział w wyborach, oddałoby w marcu głos na PiS, 18 proc. - na PO; 17 proc. - na Nowoczesną - wynika z marcowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłaby także formacja Kukiz'15 z poparciem 8 proc.

Pozostałe partie znalazłyby się poza Sejmem, w tym PSL (3 proc), którego posłowie obecnie w nim zasiadają.

PiS (wraz z Polską Razem i Solidarną Polską) zyskało 3 pkt proc. w porównaniu do badania z lutego. PO zyskała 4 pkt proc. Poparcie dla Nowoczesnej spadło o 2 pkt proc. Notowania Kukiz'15 pogorszyły się o 3 pkt proc. w porównaniu z poprzednim sondażem.

W marcu zamiar głosowania w wyborach do Sejmu i Senatu zadeklarowało 64 proc. badanych; to mniej o 3 pkt proc. w porównaniu z badaniem przeprowadzonym w lutym.

CBOS przeprowadził sondaż w dniach 2-9 marca na liczącej 1034 osób reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.

« 1 »

Zobacz także

  • operator
    10.03.2016 15:49
    Czyli gdyby były wybory to te 37% przekłada sie na 45,5 % dla PIS. Przed nami jeszcze wchodzace w życie 500+, mam nadzieję skuteczna ochrona naszego państwa przed muzułmanami i notowania jeszcze wzrosną. Aha! jeszcze ten TK z którego powodu opozycja bedzie prosic o interwencje obcych panstw z sankcjami ekonomicznymi włacznie oraz atakiem niemieckiej prasy i lewackich polityków unijnych na Polsę. Po tym rząd tylko zyska ale cicho sza, niech chłopaki z KOD i spółki szaleja.;)
  • tyrf
    10.03.2016 16:45
    Wyniki mówią tylko tyle, że największe poparcie wśród DEKLARUJĄCYCH UDZIAŁ W WYBORACH ma PiS, który dysponuje twardym elektoratem. Nie wiemy natomiast ile ludzi odpowiedziało, że w wyborach udziału nie weźmie. Przypuszczam, że liczba ta jest spora. Stopień zniesmaczenia polityką jest zatrważający. Ludzie nie znajdują swoich reprezentantów wśród obecnej klasy politycznej, której poziom kultury i rozumu jest znikomy.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama