Nowy numer 43/2020 Archiwum

Pracownicy serbskiej ambasady zginęli w nalocie USA

Dwoje pracowników ambasady serbskiej w Libii uprowadzonych w listopadzie ub. roku, zginęło w piątek podczas amerykańskiego bombardowania bazy wojskowej Państwa Islamskiego - poinformowało MSZ w Belgradzie.

Szef serbskiej dyplomacji Ivica Daczić powiedział w sobotę dziennikarzom, że nie ma jeszcze ze strony libijskich władz potwierdzenia, że informacja jest pewna.

Pracownica dyplomatyczna ambasady, Sladjana Stanković, i kierowca ambasady w Trypolisie, Jovica Stepić, zostali uprowadzeni przez grupę uzbrojonych mężczyzn 8 listopada ub. roku w pobliżu miasta Sabratah leżącego na zachód od libijskiej stolicy.

Zwłoki obu ofiar mają być przewiezione w tych dniach do Belgradu.

Minister Daczić powiedział, że serbskie siły bezpieczeństwa nie nawiązały żadnego kontaktu z porywaczami ani też nie dotarło do nich żadne żądanie okupu.

Rząd USA potwierdził w piątek, że samoloty USA zbombardowały obóz szkoleniowy ugrupowania Państwo Islamskie w Libii niedaleko miejscowości Sabratah. W tym bombardowaniu zginęło 40 osób. Amerykański komunikat potwierdza, że ekstremiści, którzy tam przebywali stanowili "bezpośrednie zagrożenie" dla bezpieczeństwa USA.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama