Nowy numer 25/2018 Archiwum

Homoseksualiści w Kościele

Co wspólnota wierzących w Chrystusa dała aktywnym homoseksualistom?

"Trzecia droga" - homoseksualizm w Kościele katolickim
Pustynia Serc

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

 • Hetero
  01.02.2016 10:03
  "Nie mógł się podzielić z nikim swoimi uczuciami", no tragedia, a po co obnosić się ze swoją patologią. Nazwijmy rzeczy po imieniu, homoseksualizm jest patologią=stanem nie prawidłowym-niefizjologicznym! Czy jak ktoś ma chory kręgosłup, wrzody na żołądku, to obnosi się z tym i ze swoimi uczuciami w związku z tym? Ludzie opamiętajcie się, również droga redakcjo, czy nie promujecie homoseksualizmu!
 • Yanosh
  01.02.2016 22:24
  Film powinien być pokazywany przede wszystkim katechetom, na rekolekcjach dla katechetów, a dopiero później na lekcjach katechezy w szkołach średnich, z głębokim "wierzącym" komentarzem ! czy katecheci polskich szkół są do tego przygotowani?? czy mają wiarę (nie wiedzę!) i miłość do swoich uczniów, aby rozmawiać o swojej wierze i dzielić się nią z młodzieżą? bo jak nie, to ten film nic im nie da i nie zrozumieją z niego nic ! Film dotyczy miłości bliźniego. Przed nami zdaje się długa droga - a krokiem pierwszym jest Przeczytanie Ewangelii, Katechizmu KK, i nauczań papieskich.
  doceń 0
 • j.s.
  02.02.2016 00:04
  Zadziwiający film. Słyszeć osoby z takimi historiami, które głoszą prawdę o małżeństwie, które mają tak piękne i głębokie rozumienie Kościoła. Nieraz księża czy siostry zakonne gubią się, zwłaszcza na zachodzie, w rozeznawaniu tych rzeczy i odchodzą od prawdy. Piękne świadectwa. „Zaprawdę, powiadam wam: Celnicy i nierządnice wchodzą przed wami do królestwa niebieskiego”.
  I jeszcze z Kor "niezbędne są dla ciała te członki, które uchodzą za słabsze; 23 a te, które uważamy za mało godne szacunku, tym większym obdarzamy poszanowaniem. (...). Lecz Bóg tak ukształtował nasze ciało, że zyskały więcej szacunku członki z natury mało godne czci, 25 by nie było rozdwojenia w ciele, lecz żeby poszczególne członki troszczyły się o siebie nawzajem". Wielki "szacun" dla wszystkich występujących w tym filmie.
  doceń 0
 • Anna Panna
  03.02.2016 18:21
  Wolniutkie, ale konsekwentne i systematyczne dążenie do akceptacji związków jednopłciowych.

  W podobnym tonie był sformułowany jeden z kontrowersyjnych punktów dokumentu posynodalnego, który na razie został odrzucony.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama