Nowy numer 20/2019 Archiwum

500-lecie reformacji: Papież pojedzie do Szwecji

Papież Franciszek uda się 31 października do Lund w Szwecji, gdzie weźmie udział we wspólnej katolicko-luterańskiej uroczystości, inaugurującej przyszłoroczne obchody 500-lecia reformacji, zapoczątkowanej przez Marcina Lutra - ogłosił Watykan w poniedziałek.

W dniu kończącym Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan watykański rzecznik ks. Federico Lombardi podkreślił, że udział papieża we wspólnej ceremonii Światowej Federacji Luterańskiej i Kościoła katolickiego będzie "bardzo znaczącym gestem dialogu".

Światowa Federacja Luterańska powstała w mieście Lund w 1947 roku.

Zobacz też komentarz: Zasady i stereotypy

« 1 »

Zobacz także

 • Japolan
  26.01.2016 14:56
  To będzie przejaw pozoru legalizacji Halloween przez Kościół.
  Przejaw pozoru, ale jakże wymowny - bo właściwy dniu, w którym demonstrują różni przebierańcy (część z nich przedrzeźnia papieża).
 • M.
  26.01.2016 23:25
  Dżezuitów może uratować już tylko kolejna kasata.
  doceń 8
 • Adam
  04.06.2016 16:05
  Po co:

  https://www.youtube.com/watch?v=EX64_JvCkoQ
  doceń 0
 • Gość
  17.10.2016 13:54
  Jeśli Pan Jezus sam zaczął rozmawiać z Samarytanką (która wszyscy wiedzieli jak sie prowadziła) i nie patrzył jakie to wywoła zgorszenie u swoich uczniów, to i papież może pojechać do Szwecji. Czy papież ma zakaz rozmowy z grzesznikami?

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL