Nowy numer 24/2018 Archiwum

Ponad 800 zawiadomień ws. napaści w Kolonii

Blisko trzy tygodnie po napaściach imigrantów na kobiety w noc sylwestrową w Kolonii, na zachodzie Niemiec, na policję nadal wpływają kolejne zawiadomienia w tej sprawie. Prokurator Ulrich Bremer poinformował w środę, że obecnie jest ich 809.

O popełnieniu przestępstwa na tle seksualnym poinformowało dotychczas 521 osób. Ponadto zawiadomienia dotyczą m.in. kradzieży i uszkodzenia ciała.

Prokuratura wszczęła dotąd postępowanie wobec 21 podejrzanych, pochodzących z krajów Afryki Północnej; 8 osób przebywa w areszcie śledczym. Zatrzymanym zarzuca się kradzież, rabunek, paserstwo i stawianie oporu policji, a w jednym przypadku - zmuszanie do czynności seksualnych.

Dotychczas tylko w jednym przypadku potwierdzono, że doszło do zarzucanego czynu - oświadczył Bremer.

W noc sylwestrową przed dworcem głównym i katedrą w Kolonii doszło do masowych napaści seksualnych i rabunkowych na kobiety. Z pierwszych ustaleń wynika, że w zajściach uczestniczyli niemal wyłącznie imigranci, pochodzący z Afryki Północnej i Bliskiego Wschodu.

Grupki mężczyzn tworzyły sztuczny tłok, osaczały kobiety i napastowały je, a następnie okradały. Zbyt słabe siły policyjne przez wiele godzin nie były w stanie opanować sytuacji, a sprawę przez kilka dni próbowano tuszować. We wtorek było 766 złożonych doniesień o przestępstwie.

W poniedziałek do aresztu śledczego trafił pierwszy podejrzany w sprawie napaści w Kolonii. Zatrzymany to 26-letni Algierczyk z ośrodka dla uchodźców w Kerpen pod Kolonią, oskarżony dokonał napaści seksualnej na kobietę, a następnie zabranie jej telefonu komórkowego.

« 1 »

Zobacz także

 • krzysztof
  19.01.2016 16:01
  900 zgłoszen i jeden winny ... to muszą byc Niemcy, poprawnosc polityczna posunieta do granic absurdu
  doceń 0
 • Gość
  19.01.2016 21:04
  nie w tym rzecz - ale w tym że z tego około 50 % to byly gwałty . Oczywista że nie potrzeba być psychoanalitykiem aby to stwierdzić .To wyjdzie acz za jakies trzy do czterech miesięcy , gdy opadną emocje a poprawność polityczna ( czytaj nacisk muzułmanów ) wymyśli nową sytuację w europie która definitywnie odwróci oczy od tych zdarzeń pozdrawiam .
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama